Petek,
26. 11. 2010,
13.08

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 26. 11. 2010, 13.08

9 let

Thomas Raffl se je preselil v Salzburg

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Avstrijski reprezentant Thomas Raffl se je vrnil v ligo EBEL, okrepil je napad aktualnih prvakov iz Salzburga. Mladi, 24-letni, napadalec je z novim delodajalcem podpisal pogodbo za dve leti in pol.

Thomas Raffl se po sezoni in pol vrača v Avstrijo, nazadnje je namreč igral v najmočnejšem razredu švedskega hokeja. V Lulei je v minuli sezoni na 45 tekmah dosegel 15 točk, letos pa je zmogel na 22 obračunih le dve točki. V Beljaku rojeni napadalec je večji del kariere preigral v rodnem mestu, v sezoni 2005/06 pa se je preizkusil onkraj Atlantika, kjer je igral v ligi WHL in USHL.

Za sabo ima dva nastopa na članskem svetovnem prvenstvu, po prihodu v Salzburg pa je dejal: ''Red Bull je v Avstriji najbolje organiziran klub, ima najboljše pogoje za trening, medicinsko osebje in tako naprej. Ob tem so tu še tekme v evropskem pokalu, kjer lahko napreduješ. Svojega prvega nastopa se že zelo veselim.''