2. 1. 2008,
9.39

Sreda, 2. 1. 2008, 9.39

Tekma na prostem za nov rekord lige NHL

Druga tekma na prostem v zgodovini severnoameriške hokejske lige NHL je poskrbela za nov rekord po številu gledalcev.

Sinoči si je tekmo v Buffalu, ki je moral po kazenskih strelih z 1:2 priznati premoč Pittsburghu, ogledalo kar 71.217 gledalcev.

Doslej je bilo največje število gledalcev na eni tekmi NHL 57.167, ko je Montreal 22. novembra 2003 v prvi tekmi na prostem s 4:3 ugnal Edmonton.

Tokratno tekmo sta sicer zaznamovala močno sneženje in nizke temperature okrog ničle, zaradi česar so prireditelji v vsaki tretjini po desetih minutah igre tekmo prekinili in očistili igralno površino. Že po 21 sekundah srečanja je Colby Armstrong goste popeljal v vodstvo, na 1:1 je v 22. minuti izenačil Brian Campbell. Odločilni kazenski strel je za goste dosegel Sidney Crosby. Tekmo so v živo prevajali po vsem svetu, med drugim so si jo ogledali tudi ameriški vojaki v Iraku.