22.48

poročilo Jesenice Olimpija hokej

Torek, 28. 10. 2014, 22.48

Stopnička višje pri jeseniški vrnitvi

Dobrega hokeja željni jeseniški gledalci sicer niso videli zmage svoje ekipe na večnem derbiju v državnem prvenstvu, vseeno pa je bilo videti veliko pozitivnih stvari.

Hokejska tekma med Jeseničani in Ljubljančani spada med klasike slovenskih športnih rivalstev in tako je tudi današnji dvoboj, čeprav še daleč od nekdanjega blišča in pomena, pokazal, da je hokej na Jesenicah stopničko bližje vrnitvi na stare tire. Na ledu pa so bili sicer boljši gostje iz prestolnice s 4:2.

Po dolgem času je na slovenski hokejski sceni spet na sporedu pravi derbi. Morda se nekaterim ljubiteljem hokeja zdi, da to nista več ista tekmeca kot v začetnih letih slovenske osamosvojitve, ko je bil to vrhunski športni dogodek in spektakel. A vseeno – ekipi Sij Acroni Jesenice in Telemach Olimpija sta v tem trenutku tisto, kar lahko ponudi klubska scena na Jesenicah in v Ljubljani.

Pomlajena Olimpija

Več kot dve leti od pravega derbija

Kar nekaj časa je minilo, odkar sta se prvi ekipi obeh klubov pomerili med seboj. Zadnji pravi tekmovalni derbi, kakršnega so poznali navijači, je bil 2. aprila 2012, ko so v finalu DP Ljubljančani premagali takratne Acroni Jesenice s 5:2 in s skupnim izidom 3:1 v zmagah osvojili naslov prvaka. Poleti 2012 je sledila tekma, ki se je izkazala za labodji spev starega jeseniškega kluba, na poletni ligi na Bledu pa so avgusta še zmagali Jeseničani s 3:1.

Nato so Acroni Jesenice ugasnile, avgusta lani so nato ustanovili ekipo Team Jesenice, ki pa je bila le začasna rešitev pod okriljem Hokejske uveze Slovenije. Ekipa pod tem imenom, ki je delovala na amaterski ravni, je nato vseeno prišla v finale DP, kjer pa najmočnejša slovenska ekipa iz Ljubljane ni imela težav. V ne prav izenačenem spopadu so zmaji zmagali, zadnji medsebojni obračun 3. aprila letos se je končal s 6:3 za zeleno-bele.

Na današnji tekmi so v začetku kljub pomlajeni zasedbi gostje prevladovali, domači so si sicer priigrali nekaj priložnosti, vendar niso zadeli ali pa je vratar Aleš Sila strele ubranil. Edini gol v prvi tretjini je dosegel Jaka Zdešar po kazenskem strelu v sedmi minuti.

V nadaljevanju so na začetku še prevladovali gostje, prek Davida Planka zadeli tudi vratnico, en gol pa so jim sodniki razveljavili, ker je bil dosežen z nogo. A ob koncu so bili vse nevarnejši tudi Jeseničani in Sila je moral nekajkrat dobro posredovati.

Toča golov

V zadnji tretjini pa so začeli padati tudi goli. Najprej dva, ki sta navdušila navijače v Podmežakli, saj so domači po golih Saša Rajsarja in Jake Podrekarja, pri zadnjem so sicer gostje protestirali, da je bil dosežen z nogo, že povedli z 2:1. A prednosti niso znali zadržati, privoščili so si preveč izključitev, Ljubljančani pa so se vrnili. Z goloma Luke Kalana v 49. in Roka Leberja, ki je v 54. premagal vratarja Jureta Pavliča s strelom med nogama, je bilo na semaforju 2:3, zadnji poskus rdečih brez vratarja pa se je v 59. minuti končal še z zadetkom Aljaža Uduča.