SiolNET. Sportal Hokej
0,04

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Svetovno prvenstvo divizije I, skupine A, Budimpešta (22.–28. april)

Rezultati in spored SP

0,04

termometer

slovenska hokejska reprezentanca Avstrija Dunaj
Foto: Sara Ros/HZS

Zmagovalci svetovnega prvenstva drugega razreda v Budimpešti so hokejisti Velike Britanije, ki se po 25 letih spet vračajo v elito. Napredovali so tudi Italijani. Slovenci niso uresničili cilja, končali so šele na petem mestu, v tretji razred so nazadovali Poljaki.

Na SP ob gostiteljih Madžarih sodelujejo Slovenci, Kazahstan, Italija, Poljska in na papirju najslabša reprezentanca Velika Britanija

Med elito, ki jo bo prihodnje leto gostila Slovaška, bosta napredovali prvo in drugouvrščena reprezentanca.

Razpored tekem SP, divizija I, skupina A, Budimpešta:

Prvi krog

Nedelja, 22. april
Velika Britanija : Slovenija 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
O'Connor 7. (Perlini, Shields, PP1), Dowd 36. (Ehrhardt), Perlini 45. (Hammond, O`Connor, PP1); Gregorc 13. (Urbas)

PP1-zadetek z igralcem več

Madžarska : Kazahstan 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Orehov 44., Rimarev 45., 48.

Poljska : Italija 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Zapala 6.; Scandella 34., Helfer 39., Deluca 60.


Drugi krog

Ponedeljek, 23. april
Italija : Madžarska 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Traversa 5., Larkin 32. (SH1); Sarauer 23., Vas 33. (PP1), Sebok 42.

Slovenija : Poljska 2:4  (0:1, 1:2, 1:1)
Drozg 25. (Vidmar), Urbas 59.; Kapica 3. (Dziubinski, Pociecha, PP1), Neupauer 28. (Pociecha, Witecki), Kolusz 37. (KS), Chmielewski 52.

Torek, 24. april
Kazahstan : Velika Britanija 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Grents 15. (Jevdokimov, Mikhailis, PP1), Sagadejev 33. (Lakiza), Starčenko 35. (Kuchin), 42. (Rimarev), Mikhailis 46. (Lakiza), Asetov 47.; Ferrara 3. (Brooks)

Tretji krog

Sreda, 25. april
Italija : Kazahstan 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Hochkofler 6., Kostner 10., McMonagle 26.

Velika Britanija : Poljska 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)
Perlini 4., Shields 19. (PP1), Brooks 45., O'Connor 47. (PP2), Phillips 60.; Dronia 13. (PP1), Kapica 24., Zapala 30.

Slovenija : Madžarska 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Magovac 7. (Mušič, Ograjenšek), Urbas 30. (Goličič, Verlič), Goličič 56. (Kuralt, Kranjc), Kovačevič 57. (Kuralt, EN); Sebok 26. (Hari, Wehrs, PP1)

Četri krog

Četrtek, 26. april
Poljska : Madžarska 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Komorski 26., Chmielewski 33.; Sebok 2., Benk 10., Hari 41. 

Petek, 27. april
Kazahstan : Slovenija 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
Petuhov 7., Grents 11. (Metalnikov, Jevdokimov), Asetov 39. (Petuhov, Polohov 39.; Verlič 6. (Urbas, Goličič), Urbas 16. (Verlič, Goličič), Verlič 28. (Magovac, Sabolič, PP1), Kovačević 38. (Ograjenšek, Podlipnik PP1), Verlič 54. 

Italija : Velika Britanija 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Lambacher 8., Larkin 14., Scandella 46.; Perlini 8., 49., Dowd 9., O'Connor 23.

Peti krog

Sobota, 28. april
Kazahstan : Poljska 6:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Starčenko13., 25., 40., 60., Akolzin 14., Kučin 47.; Zapala 28.

Madžarska : Velika Britanija  2:3** (1:0, 0:0, 1:2, 0:0, 0:1)
Bodo 4. (PP1), Erdely 42.; Dowd 51., Farmer 60., KS

Slovenija : Italija 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Podlipnik (Mušič, Kovačević, 18.), Tičar (Urbas, Verlič, 24., PP1), Kovačević (Tičar, Magovac, 39.); Gander (Kostner, McMonagle, 2., PP1),  Sullivan (Kostner, Deluca, 30., PP1), Trivellato (Deluca, Lambacher, 34.), 3:4 Kostner (Sullivan, Scandella, 60., EN).

PP1-zadetek z igralcem več
EN-zadetek v prazen gol
**zmaga po kazenskih strelih

Lestvica:

1. Velika Britanija* 5 tekem - 11 točk
2. Italija* 5 - 9
......................................................
3. Kazahstan 5  - 9 
4. Madžarska 5 - 7
5. Slovenija 5 - 6
....................................................
6. Poljska** 5 - 3

*reprezentanca je napredovala med elito
**reprezentanca je nazadovala v divizijo I, skupino B

Seznam slovenske reprezentance za SP

Vratarji (3): Gašper Krošelj (Rødovre Mighty Bulls, danska Metalligaen),  Rok Stojanovič (Lyon, Saxoprint Ligue Magnus), Žiga Kogovšek* (HD mladi Jesenice, HDD Sij Acroni Jesenice) - zamenjal poškodovanega Matijo Pintariča (Rouen, Saxoprint Ligue Magnus),

Branilci (7): Blaž Gregorc (Hradec Kralove, češka ekstraliga), Aleš Kranjc (Eispiraten Crimmitschau, DEL2), Žiga Pavlin (Češke Budejovice, češka druga liga, WSM), Luka Vidmar (Szekesfehervar, liga EBEL), Aleksandar Magovac (oba Sij Acroni Jesenice), Sabahudin Kovačević, Matic Podlipnik (oba Karlovy Vary, češka druga liga WSM)

Napadalci (13): Luka Bašič (Sij Acroni Jesenice), Jan Drozg (Shawinigan Cataractes, Quebec Major Junior Hockey League), Boštjan Goličič (Grenoble, Saxoprint Ligue Magnus), Andrej Hebar (HK SŽ Olimpija), Anže Kuralt (Amiens, Saxoprint Ligue Magnus), Aleš Mušič (Fehervar, liga EBEL), Ken Ograjenšek (Graz 99ers, liga EBEL), Žiga Pance (Dornbirn, liga EBEL), Anže Ropret (Ujpesti TE, Erste liga), Robert Sabolič (Torpedo Nižni Novgorod, liga KHL), Rok Tičar (Sibir Novosibirsk, liga KHL), Jan Urbas (Fischtown Pinguins, Bremerhaven, DEL), Miha Verlič (JYP Jyväskylä, Liiga)

() - v oklepaju je zapisan zadnji hokejistov klub
*emergency goalie

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Delite na:
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin