8 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0

Ponedeljek, 7. 3. 2016, 17.25

Slovenke dobile odločilno finalno tekmo, a pokal in odličja še niso podeljena

Članice Triglav Olimpija so na tretji tekmi finala lige DEBL še drugič v seriji premagale nasprotnice iz Budimpešte in se veselile naslova prvakinj. A uradno še niso zmagovalke tekmovanje.

Nedeljska odločilna finalna tekma ženske mednarodne lige DEBL je postregla s pestrim dogajanjem, po katerem so bile Slovenke vedrih obrazov, Madžarke pa so ledeno ploskev zapustile sklonjenih glav in s pritožbo zoper sojenje.

Finalno serijo – dekleta so igrala na dve zmagi – so sicer bolje odprle članice Budimpešte, ki so na uvodni tekmi zmagale in si priigrale zaključni plošček. Tega jim na sobotnem obračunu ni uspelo izkoristiti, saj so hokejistke Triglav Olimpije s tesnih 3:2 serijo izenačile.

O zmagovalkah je tako odločala nedeljska tekma v Zalogu, na kateri so gostje že v tretji minuti povedle z 2:0, a gostiteljice so s štirimi zadetki do 17. minute preobrnile tekmo. Madžarke, ki so med srečanjem začasno protestno zapustile led, so se v 46. minuti približale le na zadetek zaostanka (5:4), vendar je kranjsko-ljubljanska ekipa zadržala vodstvo in slavila s 7:4.

Varovanke Franca Ferjaniča – s štirimi zadetki je bila najbolj razpoložena Eva Dukarič –, so po tekmi slavile naslov prvakinj lige DEBL, ki pa (še) ni uraden.

Madžarke s pritožbo nad slovenska sodnika

Za kaj gre? Gostujoči tabor je po porazu namreč vložil pritožbo zoper sodniške odločitve – oba sodnika sta bila Slovenca – na odločilni finalni tekmi. Za podrobnejše informacije smo se obrnil na Hokejsko zvezo Slovenije.

Na krovni organizaciji, ki je slovenska dekleta na družbenih omrežjih že razglasila za prvakinje, so nam povedali, da liga še obravnava pritožbo. Ali bodo Madžarkam ugodili ali pa pritožbo zavrnili, tako še ni znano. Vsekakor pa v madžarsko korist ne govori dejstvo, da po besedah HZS tekme niso snemali, prav tako si je kljub pomembnosti ni ogledal delegat lige DEBL.