9.44

Slovan Bratislava Medveščak Zagreb liga KHL Rok Tičar Žiga Jeglič Gašper Krošelj

Četrtek, 10. 9. 2015, 9.44

Slovan stresel Moskovčane, medvedi do točke

Hokejisti Slovana iz Bratislave so na gostovanju v Moskvi z zmago nad Dinamom z 2:1 vknjižili tri velike točke, Medveščak je na račun vpisal eno, po kazenskih streli je izgubil z Vitjaz Podolskom.

Slovanovci so v ruski prestolnici priredili lepo presenečenje in po zmagi nad Medveščakom ugnali še Dinamo. Kot prvi je v 16. minuti mrežo gostiteljev načel Lukas Kaspar, deset minut pozneje pa je ob številčni premoči na 2:0 zvišal Vladimir Mihalik. Častni zadetek je za Ruse v 28. minuti prispeval Mat Robinson, ki mu je edinemu uspelo premagati zanesljivega Barryja Brusta (zaustavil je 26 od 27 strelov). Moštvo Roka Tičarja in Žige Jegliča zaseda osmo mesto zahodne konference, na vrhu katere kraljuje CSKA Jan Muršaka.

Dve mesti pred Slovanom je Medveščak, ki je tokrat na gostovanju pri Podolsku prišel do točke, ki si jo je priigral s porazom po kazenskih strelih. Slovenski vratar Gašper Krošelj tokrat ni stal med vratnicama, temveč je tekmo spremljal s klopi.

Slovan bo prihodnjo tekmo odigral v soboto, ko bo gostoval pri Podolsku, v ponedeljek pa se bo ustavil še v Zagrebu.