30. 11. 2007,
9.59

Petek, 30. 11. 2007, 9.59

Šesto mesto že nedosegljivo?

Hokejisti ZM Olimpije so v 25. krogu lige Ebel izgubili v Gradcu proti ekipi Graz 99ers s 3:5 (1:1, 1:3, 1:1).

Z novim porazom so si Ljubljančani praktično povsem zaprli vrata k želenemu končnemu šestemu mestu. Še več, nov poraz, ki ga je s tremi goli v največji meri "zakrivil" Anthony Iob, dve podaji pa je prispeval tudi rekonvalescent po poškodbi Ivo Jan, jih je oddaljil tudi od osmega mesta.

Odločitev padla kmalu po polovici druge tretjine

Po dveh obranjenih igrah z igralcem manj v začetnih minutah so Ljubljančani po dolgem času prvi dosegli zadetek v trenutkih številčne premoči, ko je bil uspešen Ryan Jardine. Toda prednost so zadržali le kratek čas, saj je to pot izvrstni Iob že po štirih minutah izid poravnal.

Spet pa so Ljubljančani slabo odprli drugo tretjino, saj so domačini že v 55. sekundi drugega dela prvič na tekmi povedli, potem pa gostom dopustili le še izenačenje v 27. minuti. Po tem zadetku je goste z nekaj odločitvami močno razburil glavni sodnik, ki ni dosodil nekaj prekrškov v njihovo korist. Odločitev je padla kmalu po polovici druge tretjine, ko so domači hokejisti v dveh minutah dosegli dva gola.

V zadnji tretjini so sicer slovenski prvaki pritisnili, vendar jim več kot gola priključka ni uspelo zabiti. Piko na i je v 55. minuti postavil Iob, ki je še tretjič zatresel ljubljansko mrežo.

Olimpija že v torek v Tivoliju (19.15) čaka nov obračun z ekipo Gradca.