14. 12. 2007,
12.31

Petek, 14. 12. 2007, 12.31

Še devetič zapored

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 16. kroga lige Ebel premagali Graz 99ers s 3:0 (1:0, 1:0, 1:0).

Kljub odsotnosti četverice igralcev (Varl, Dervarič, Robar in Polončič) so Železarji na krilih številnih navijačev prikazali novo lepo predstavo in v svoji hokejski trdnjavi na kolena spravili še Štajerce.

Kot je bilo pričakovati, so se gostje osredotočili na obrambno postavitev, jeseniški trener Kim Collins pa je moral vnovič nekoliko premešati napadalne trojke, kajti v moštvo se je vrnil Derek Bekar, ki je že v prvi tretjini ob igralcu manj na ledeni ploskvi osmešil gostujoče igralce, imenitno podal do Markusa Matthiassona, ki je dosegel že svoj deseti zadetek v ligi. Graz je prežal na protinapade, v 11. minuti je jeseniški obrambi ušel Greg Day, toda razpoloženi Robert Kristan je bil uspešnejši.

V drugem delu se je igralo po jeseniških notah, za vodstvo z 2:0 pa je poskrbel Aleš Remar, ki je sprejel odlično podajo Mihe Rebolja izza vrat. Domači vnovič niso bili uspešni v igri z igralcem več, v drugem delu so imeli kar petkrat prednost na ledu.

Rdeči stroj pa ni popuščal niti v zadnjem delu, za eksplozijo na tribunah pa je še enkrat poskrbel izvrstni Matthiasson, ki se počasi, a vztrajno pomika na lestvici najboljših strelcev povsem na vrh. Železarji so v nadaljevanju navduševali z domiselnimi akcijami, ustvarili so si številne priložnosti, vmes naredili še kakšno napako, a je vse skupaj z odličnimi obrambami popravil Kristan.