22.58

Slovenija Avstrija svetovno prvenstvo

Četrtek, 5. 5. 2011, 22.58

Ruutu oddaljil Slovake od četrtfinala

Slovenska hokejska reprezentanca je na SP na Slovaškem v drugem krogu skupine za obstanek izgubila proti Avstriji, Belorusi pa proti Latviji. Finska je Slovaško pahnila stran od bojev za medalje.

Avstrijci so tako po bržkone najboljši predstavi na tem prvenstvu premagalii Slovenijo, ki ni igrala tako kot na minulih tekmah. Za nameček se je v prvi tretjini obračuna pri Risih poškodoval še Rok Tičar. Izgubili so tudi Belorusi proti Latviji, zato imajo sedaj vse štiri reprezentance v skupini za obstanek po eno zmago in poraz. Končni razplet bo tako znan v nedeljo zvečer, ko Slovenija igra z Belorusijo, Latvija pa z Avstrijo. Obstanek si bosta zagotovila zmagovalca omenjenih tekem.

V drugem krogu glavnega dela prvenstva so Kanadčani s 3:2 premagali Norveško, na obračunu med Dansko in Nemčijo pa so odločali kazenski streli. Dveh točk so se veselili Danci. V večernih tekmah so Finci ugnali Slovaško, ki je vodila vse do polovice zadnje tretjine, Američani pa so odpravili Francoze.