20.20

liga NHL Pittsburgh Penguins

Ponedeljek, 5. 3. 2012, 20.20

''Pingvini'' do šeste zaporedne zmage

V profesionalni hokejski ligi NHL so bile v noči na torek le tri tekme. Zmage so si priigrali Pittsburgh Penguins, Winnipeg Jets in anaheim Ducks.

Pittsburgh nadaljuje serijo zmag, tokrat je padel Phoenix. Izkazal se je vratar Marc-Andre Fleury, ki je zaustavil 36 strelov na svoja vrata, njegovi soigralci pa so oba zadetka dosegli v prvi tretjini. V 12. minuti je v polno zadel branilec Zbynek Michalek, ki je pet let igral prav za ''kojote''. Tri minute zatem je na 2:0 povišal Chris Kunitz, Phoenix pa je do edinega gola prišel v 42. minuti, kanadskega vratarja je premagal Ray Whitney.

Winnipeg je dosegel pomembno zmago v boju za uvrstitev v končnico, saj zaseda na vzhodu osmo mesto, ki kot zadnje vodi v nadaljevanje tekmovanja. Zmaga je bila še toliko slajša, saj je klonil neposredni tekmec za končnico. V vodstvo je Jets popeljal Andrew Ladd, v drugi tretjini pa je za Buffalo izenačil Corey Tropp. V zadnji se je mreža Sabres zatresla še dvakrat, uspešna sta bila Blake Wheeler in Chris Thornburn. Pri vseh treh zadetkih je podal Bryan Little. Tudi na obračunu med Anaheimom in Edmontonom je do odločitve prišlo v zadnjem delu igre, po dveh tretjinah je bilo 1:1. V tretji tretjini pa so ''rački'' stopili na plin, dvakrat je zadel Corey Perry, enkrat Bobby Ryan in ''naftarji'' so morali priznati poraz.