15.56

liga NHL New York Rangers Tampa Bay Lightning

Ponedeljek, 17. 11. 2014, 15.56

Petarda v mreži New Yorka

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL se je igrala le ena tekma. New York Rangers so gostili Tampa Bay Lightning.

Zmage so se veselili hokejisti Tampe, potem ko so New York Rangers premagali z izidom 1:5. Pri Tampi se je najbolj izkazal Ryan Callahan, nekdanji član New York Rangers.

Drugouvrščena ekipa najmočnejše hokejske lige na svetu Tampa proti rangerjem ni imela težkega dela, strelsko ofenzivo pa je že v sedmi minuti začel Nikita Kučerov. Sedem minut kasneje je Ryan Callahan povišal že na 2:0. Drugo tretjino je bolje začel New York, ki je izid znižal že v prvi minuti, z igralcem več na ledu je bil uspešen Martin St. Louis. A nato je sledil mrk domačih. Steven Stamkos je v 15. minuti drugega dela povišal na 3:1, Alex Killorn štiri minute kasneje že na 4:1. Usodo gostiteljev je z golom tri minute pred koncem tekme in drugim na tem dvoboju zapečatil Ryan Callahan, sicer nekdanji član New York Rangers.

"Res sem bil vesel priložnosti, da se pomerim s svojim nekdanjim moštvom," je po tekmi povedal Callahan, ki je bil vso tekmo deležen značilnih vzklikov "buuuu". A so mu gledalci po predstavitvenem filmu na velikem zaslonu nato le začeli ploskati. Klub se je Callahanu preko zaslona tudi uradno zahvalil "Hvala za spomine, slava ti".

"Ne bi rabili storiti tega, a to je ta ekipa, ta organizacija. Pokažejo, da imajo res dober stil. Navijači so potem navijali tudi zame, to pokaže, da so res razred zase. Zmaga precej pomaga, a resnično sem danes ob vrnitvi v to dvorano zelo užival," je še povedal Callahan. Hokejisti Floride bodo drevi gostovali pri moštvu Anžeta Kopitarja Los Angeles Kings.