1. 1. 2012,
20.20

Nedelja, 1. 1. 2012, 20.20

Olimpija od 1:3 do zmage s 5:4

Tilia Olimpija je v tekmi 36. kroga lige Ebel na Dunaju premagala Vienna Capitals s 5:4.

Malokdo je ob zdesetkanem moštvu, ko je zaradi poškodbe hrbta v Ljubljani ostal tudi Petr Šachl (ni bilo niti kaznovanega kapetana Žige Panceta), verjel v zmago na Dunaju. Tradicija medsebojnih tekem je bila močno na strani Dunajčanov: Olimpija ni slavila že na desetih tekmah v avstrijski prestolnici.

V prvi tretjini je bil v vratih gostov odličen Matija Pintarič. Domači so silovito pritisnili, gostje pa so ob disciplinirani igri prežali na protinapade. V četrti minuti je za las zgrešil John Hughes, v 19. pa je po strelu Aleša Mušiča domače rešila vratnica. V drugem delu so domači povedli z igralcem več, a so zmaji hitro odgovorili z lepim golom Mateja Hočevarja. Imeli so še nekaj priložnosti, da bi prišli v vodstvo, v zadnjih minutah pa storili dve nepotrebni napaki pred vrati in domači so pred zadnjim delom ušli na 3:1.

A trener Hannu Jarvenpää se je pred zadnjim delom odločil za menjavo; Pintariča, čeprav ni bil kriv za prejete gole, je zamenjal Jean Phillipe Lamoureux. To se je obrestovalo, saj je zaklenil svoj gol in zbral 28 obramb. Gostje so že do 46. minute izid izenačili. Nato pa so sodniki le minuto po izenačenju izključili dva ljubljanska hokejista in Vienna je imela dve minuti dva igralca več, in prišla do vodstva. Pri začetku so storili prekršek nad Brockom McBridom, ki pa je ostal nedosojen, zato se je ljubljanski napadalec odzval s pretepom, po katerem so imeli domači spet dva igralca več.

Vse to so zmaji zdržali in nato v minuti in sedmih sekundah zrežirali preobrat za prvo vodstvo na tekmi. Dunaj je imel v 55. minuti spet igralca več, a je Lamoureux vse poskuse domačih zaustavil. Dunajčani so že dve minuti pred koncem iz vrat potegnili Reinharda Divisa, da bi le prišli do izenačenja. Ljubljančani so zdržali in prišli do zelo pomembne zmage, s katero so Dunajčanom ušli na pet točk.