Mika Zibanejad liga NHL NHL

Petek, 26. 3. 2021, 8.01

Liga NHL, 25. marec

Dallas jo je zagodel prvakom, Šved postavil rekord lige NHL #video

Joe Pavelski Dallas Stars | Hokejist Dallasa Joe Pavelski, ki je bil sopodajalec tudi pri zmagovitem zadetku Dallasa, je tako obdaril enega izmed navijačev s ploščkom. | Foto Reuters

V severnoameriški hokejski ligi NHL je bilo v noči na petek na sporedu kar enajst tekem. Kljub temu na delu ni bilo edinega Slovenca v najmočnejši hokejski ligi na svetu, Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so bili namreč prosti. Vodilna Tampa Bay je izgubila na gostovanju pri Dallasu in ima zdaj na lestvici le še dve točki prednosti pred New York Islanders, ki so po podaljšku v gosteh s 4:3 premagali lanskega polfinalista vzhoda Boston. Uspešna je bila tudi tretjeuvrščena Carolina.

Tampi, branilki naslova se je v Dallasu obetala vsaj točka, ki pa so jo izgubili minuto in 21 sekund pred koncem, ko je tekmo odločil Roope Hintz. S tem je tudi končal serijo 12 zaporednih zmag ruskega vratarja Andreja Vasilevskija in upanje, da bi Rus lahko prišel do rekordnega števila zaporednih uspehov, rekord znaša 14 tekem.

Boston je zaradi težav z okužbami in preloženih obračunov odigral šele prvo tekmo v tem tednu, v njej je moral še petič v sezoni priznati premoč otočanom iz New Yorka, ki so tekmo odločili v podaljšku. Po prvi tretjini so gosti zaostajali z 0:2, nato s tremi zaporednimi goli prišli na prag zmage, da bi jo dosegli že v rednem delu, jim je dve minuti in dve sekundi pred koncem preprečil Anders Bjork. Kar pa ekipi iz New York ni uspelo v rednem delu, jim je v podaljšku, že v 21. sekundi ga je odločil Anthony Beauvillier.

Šved postavil rekord lige NHL

Še bolj prepričljivo je bilo v četrtek drugo newyorško moštvo, Rangers so Philadelphio premagali kar z 8:3. Švedski as Mika Zibanejad je postavil rekord lige, proti istemu tekmecu je še na drugi drugi zaporedni tekmi vknjižil šest točk, k zmagi je prispeval tri gole in tri podaje, vse zadetke pa je dosegel ob številčni premoči njegove ekipe. Švedu je isti dosežek uspel tudi 17. marca, ko je njegov klub letalce premagal z 9:0.

Nepozabna predstava Mike Zibanejada:

Na lestvici celotne lige NHL ima Tampa 50 točk, Islanders 48, Carolina na tretjem mestu pa 47. Do zadnjih dveh je prišla z zmago po podaljšku v Columbusu, izid je bil 3:4. Domači so si dodatne minite zagotovili 16 sekund pred koncem, ko je izenačil Oliver Bjorkstrand, tekmo pa je odločil Sebastian Aho. Že pred tem pa je gol za Carolino dosegel Dougie Hamilton, ki je vsaj točko zabeležil že na 13. tekmi zapovrstjo.

Najvišjo četrtkovo zmago je zabeležil Nashville, Detroit je premagal s 7:1. Junak tekme je bil Rocco Grimaldi, tekmečevo mrežo je namreč zatresel kar štirikrat, pred to tekmo gola ni dosegel od 13. februarja oziroma na 15 tekmah. Domači so že po osmih minutah vodili s 4:0, Grimaldi je do takrat že dosegel tri gole.

Kako je Nashville dosegel najvišjo zmago večera?

Če si je Nashville točke zagotovil že v prvi tretjini, si jih je Colorado v Las Vegasu v drugi, ki jo je dobil s 4:0. To je bila že njegova deveta tekma v nizu, na kateri je osvojil vsaj točko.

Crosby v klubu 1300

Buffalo je zabeležil 16. zaporedni poraz, s 4:0 ga je ugnal Pittsburgh. Sidney Crosby je v statistiko vpisal tri podaje in je postal 36. igralec v zgodovini lige, ki je presegel mejo 1300 točk. Od aktivnih igralcev jih imata več le Joe Thornton (1521) in Aleks Ovečkin (1305). Slednji je danes ob zmagi Washingtona proti New Jerseyju s 4:3 zabil že svoj 721. gol v ligi NHL, s čimer lovi Marcela Dionna, ki je na petem mestu večne lestvice strelcev s 731.

* po podaljšku

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

- skupina Honda West
1. Vegas         22   8    1  101:72    45
2. Colorado      21   8    3  111:72    45
3. Minnesota     21  10    1   94:78    43
4. St Louis      16  12    5   97:106   37
5. Arizona       14  14    5   83:101   33
6. Los Angeles   13  13    6   91:90    32
7. San Jose      13  14    4   89:106   30
8. Anaheim        9  19    6   74:115   24