7 let, 12 mesecev

liga NHL Tampa Bay Lightning New York Rangers

Četrtek, 21. 5. 2015, 16.58

New York silovito do izenačenja

Hokejisti New York Rangers so v finalu vzhodne konference severnoameriške lige NHL s 5:1 na gostovanju premagali Tampo Bay Lightning in izid v zmagah izenačili na 2:2.

Rick Nash je za zmagovalce dosegel dva gola, vratar Henrik Lundqvist pa je zbral 38 obramb. Igralci Rangers bodo peto tekmo gostili v noči na ponedeljek po slovenskem času v svojem Madison Square Gardnu. Nash, ki je imel tudi podajo, je v rednem delu lige dosegel kar 42 golov, kar je njegov osebni rekord, toda v končnici je pred to tekmo zbral le dva zadetka na 15 tekmah. Zadel je prvi gol na tekmi, edinega v prvi tretjini, v 12. minuti zadnje tretjine pa je postavil končni izid. Na tej tekmi je svoj učinek zelo popravil tudi čuvaj mreže Lundqvist, ki je na prejšnjih dveh tekmah skupaj dobil kar 12 zadetkov.

Kapetan Tampe Steven Stamkos je izenačil sredi druge tretjine in s tem dosegel zadetek še na tretji tekmi v nizu, kar pa je bilo premalo, da bi domača ekipa tokrat zmagala. Vratarja Bena Bishopa so tekmeci iz 24 strelov premagali kar petkrat. Na 2:1 je povišal Chris Kreider, na 3:1 pa še v drugem delu igre Keith Yandle. V zadnjem delu je ob Nashu zadel še Martin St. Louis. Yandle je ob zadetku dosegel še dve podaji, Kevin Klein pa je vpisal dve podaji.

"Po dveh porazih in številnih golih v naši mreži je bilo jasno, da se nismo počutili dobro. Sedaj je naše razpoloženje povsem drugačno, saj smo igrali dobro in dosegli precej golov. Sam moram, reči, da mi je bilo danes lažje, kot na prejšnjih dveh tekmah, saj sem imel v obrambi veliko pomoči soigralcev. Poleg tega pa je dobro delo opravil tudi strokovni štab s pravimi nasveti," je menil 33-letni Šved Lundqvist, najboljši igralec tekme.