6 let, 7 mesecev

Jan Muršak CSKA Moskva liga KHL Nižni Novgorod

Petek, 21. 11. 2014, 20.47

Muršak do nove točke, CSKA prav tako

Zmagoviti niz kluba Jana Muršaka se nadaljuje, Moskovčani so pri Nižnem Novgorodu po kazenskih strelih s 4:3 slavili osmo zaporedno zmago. Slovenski napadalec je statistiko obogatil z zadetkom.

Hokejistom CSKA uspeva drugi daljši zmagoviti niz sezone (prvi je obsegal kar 13 zmag), ki so ga nadgradili z zmago nad petim moštvom zahodne konference Torpedom iz Nižnega Novgoroda. Domačini so sicer povedli v sedmi minuti srečanja, a je bilo to njihovo edino vodstvo na tekmi.

Svoj prispevek je dodal tudi Jan Muršak (posnetek zadetka), ki je v 20. minuti izkoristil igralca več in z 11. zadetkom v sezoni svojo ekipo popeljal v vodstvo z 2:1. Štajerec je na ledu preživel dobrih 14 minut, enkrat streljal in bil uspešen pri dveh od šestih sodniških metov. V statistiko je vpisal še eno malo kazen, ki so jo gostitelji izkoristili in prek Artjoma Blažijevskega v 52. minuti izsilili podaljšek, a ta ni prinesel zadetka. Sledili so kazenski streli, po katerih so z dvema zadetkoma Romana Ljubimova dve točki v žep pospravili člani CSKA. Ti so z novo zmago še utrdili vodstvo na lestvici Kontinentalne hokejske lige, pred najbližjim zasledovalcem SKA iz Sankt Peterburga imajo pet točk prednosti, a dve tekmi več.

Nov obračun Muršakove čaka v ponedeljek, ko bo v Moskvi še kako vroče, saj jim bo nasproti stal prav SKA.