18.46

liga NHL Anaheim Ducks Toronto Maple Leafs Washington Capitals

Sreda, 5. 3. 2014, 18.46

Montreal pristrigel krila Račkom

Vodilno moštvo hokejske lige NHL Anaheim Ducks je gostilo Montreal, ki je slavil s 4:3. Po kazenskih strelih, a vendarle.

Za presenečenje je poskrbel Montreal, ki je po kazenskih strelih v gosteh premagal vodilni Anaheim, s tem pa je naredil velik korak k uvrstitvi v končnico. Po rednem delu se je tekma končala z izidom 3:3, tak rezultat je bil že po drugi tretjini.

Po kazenskih strelih je bil izid 3:2, v šesti seriji je odločilni gol dosegel Andrej Markov. Eden od junakov tekme je bil tudi gostujoči vratar Dustin Tokarski, ki je odigral svojo prvo tekmo v ligi v zadnjih dveh letih (slovaški vratar Peter Budaj je dobil odmor), zaustavil 39 strelov, po obrambi kazenskega strela Sakuju Koivuju je tudi končal tekmo.

Calgary je v boju za končnico praktično že odpisan, a je vseeno odvzel pomembni točki Ottawi, zmagal je s 4:1. Svoj prvi gol v NHL je dosegel finski up Markus Granlund, izkazali pa so se tudi drugi mladci, ki so letos večino časa preživeli v ligi AHL, v podružnični ekipi Abbotsford Heat. Med njimi je bil tudi Granludov finski rojak, vratar Joni Ortio, ki je pri svoji prvi zmagi v NHL ubranil 30 strelov.

Pravo točo golov so gledalci videli v Philadelphii, kjer je domača ekipa s 6:4 ugnala Washington. Po dva gola za zmagovalce sta dosegla Claude Giroux in Jakub Voraček, potem ko so se gosti, ki so po polovici že zaostajali z 0:4, vrnili v tekmo, znižali izid na 4:5, pa jih je v zadnji minuti dokončno pokopal Steve Downie.

Toronto je v New Yorku po podaljšku s 3:2 premagal rangerje, junak dvoboja je bil Tyler Bozak, ki je s svojim drugim golom na tekmi odločil dodatne minute.