1. 6. 2009,
13.26

Ponedeljek, 1. 6. 2009, 13.26

Malkin ne bo kaznovan (video)

Ob koncu druge tekme finala hokejske lige NHL, ki so jo dobili igralci Detroita s 3:1, so zapele tudi pesti, vendar pa Jevgenij Malkin, ki je bil začetnik pretepa, ne bo kaznovan.

Pittsburgh je izgubil tudi drugo tekmo finala Stanleyjevega pokala, tudi tokrat je bil Detroit boljši s 3:1. Kot kaže pa nekoliko živci popuščajo zvezdniku "pingvinov" Malkinu, ki je bil tekom tekme morda nekajkrat zaustavljen tudi pod prekrškom. Slednji je kar nekajkrat med tekmo zelo živčno odreagiral na provokacijo, v prvi tretjini je moral tudi na kazensko klop, ko je vrnil udarec oziroma ko je nasprotnika prav po rokoborsko spravil na ledeno ploskev.

V zadnji minuti in ob nemoči svoje ekipe, ki je sicer zadela kar tri vratnice, pa mu je, kot kaže, prekipelo. Ob gneči pred vrati je ruski napadalec zgrabil Henrika Zetterbega, nato pa sta si oba izmenjala nekaj udarcev. Mnogi so po dogodku menili, da bo Rus suspendiran za kakšno tekmo, saj je bil izzivalec pretepa, vendar pa je podpredsednik lige NHL Colin Campbell kazen zavrnil: "Pravilo, ki pravi, da se bo igralca, ki bo v zadnjih petih minutah izzval pretep suspendira, v tem primeru ne bo prišlo v veljavo. Do suspenza bi prišlo, če bi igralec namerno izzval pretep ali pa se slednjega poslužil kot maščevanje za kakšen dogodek, ki se je pred tem zgodil na tekmi. Malkin bo na naslednji tekmi lahko igral."

Dogodek si lahko ogledate tudi v video posnetku …