Nedelja, 30. 10. 2016, 8.00

Liga NHL, 29. oktober

Kapetan Anže Kopitar ni dočakal petice #video

Anže Kopitar | Foto Guliver/Getty Images

Moštvo Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL izgubilo z 0:1 v gosteh pri St. Louis Blues in prekinilo niz zaporednih zmag. Kapetan Kraljev Anže Kopitar je na ledu preživel 22 minut, v tem času pa dvakrat poskušal s strelom na gol.

Edini zadetek na tekmi je padel v 44. minuti, ko je vratarja kalifornijskih hokejistov Petra Budaja matiral Jaden Schwartz. Vratar Los Angelesa je ubranil 24 strelov, Jake Allen pa je domačo mrežo ohranil nenačeto. Ubranil je vsega skupaj 27 strelov Kraljev proti okvirju vrat.

Los Angeles bo v noči na ponedeljek gostoval pri Chicagu, v noči na sredo pa bo doma v dvorani Staples Center gostil mestne tekmece Anaheim Ducks, s katerimi si v tihomorski skupini deli osem točk.

Vrhunci dvoboja v St. Louisu:

Los Angeles (4 zmage, 4 porazi) je v St. Louisu prekinil niz štirih zmag, drugače ima ob tekmi manj eno zmago več kot Rački. V pacifiški skupini presenetljivo vodi kanadski udeleženec lige NHL Edmonton Oilers, ki je na osmih tekmah sedemkrat slavil in enkrat izgubil. Edmonton je zbral 14 točk.

Na vrhu lige NHL sta dve kanadski moštvi, vodijo Montreal Canadiens, na drugem mestu pa so Naftarji. Hokejisti iz Montreala so vpisali osem zmag na devetih tekmah za izkupiček 17 točk. Montreal kot edino moštvo še ni vpisalo poraza po rednem delu, do zdaj edinkrat v novi sezoni je izgubil po podaljšku.

St. Louis Blues : Los Angeles Kings 1:0
Schwartz 44.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 22 minut in dvakrat ustrelil na gol.

Buffalo Sabres : Florida Panther 3:0