Petek, 14. 4. 2017, 7.30

Liga NHL, končnica, 1. krog

Prestolnica ZDA znorela od sreče #video

Tom Wilson | Foto Guliver/Getty Images

V severnoameriški hokejski ligi NHL je bilo v noči na petek zelo razburljivo. Dvoboj v Washingtonu je pripadel gostiteljem po podaljšku, junak srečanja pa je poleg dvakratnega strelca Justina Williamsa postal Tom Wilson. Nashville je z nogometnim rezultatom 1:0 v gosteh prekrižal načrte Chicagu, Anaheim pa je izkoristil prednost domačega igrišča proti Calgaryju.

Hokejisti Washington Capitals, najboljši v rednem delu lige NHL, so se morali pošteno potruditi za prvo zmago nad Torontom. Gostje iz Kanade so vstopili v dvoboj imenitno in po slabih desetih minutah vodili z 2:0. Navijači Washingtona v dvorani Verizon Center - zbralo se jih je 18.506 - so obnemeli, a jih je hitro v boljšo voljo spravil Justin Williams. V 13. minuti je znižal zaostanek na 1:2, nato pa štiri minute pred koncem druge tretjine poskrbel za izenačenje na 2:2.

Kako je Tom Wilson v podaljšku odločil o zmagovalcu na tekmi v Washingtonu?

V zadnji tretjini sta ostali mreži nedotaknjeni, tako da je dvoboj vstopil v podaljšek. Po petih minutah in 15 sekundah je bilo vsega konec. Tom Wilson je odločil o zmagovalcu in poskrbel za preobrat Washingtona, ki je v 1. krog končnice tako proti Torontu povedel v zmagah s skupnim rezultatom 1:0.

V Chicagu so se veselili gostje iz Nashvilla. Šved Viktor Arvidsson je dosegel edini zadetek na srečanju, na katerem je v vratih blestel njegov soigralec, 34-letni finski vratar Pekka Rinne. Ubranil je vseh 29 strelov in prvič v karieri na gostovanju v končnici v ligi NHL ostal nepremagan.