Nedelja, 8. 1. 2017, 21.07

Liga NHL, 8. januar

Lahko delo za branilce naslova

Pittsburgh Penguins | Foto Reuters

V severnoameriški hokejski ligi NHL je bilo v noči na ponedeljek na sporedu šest tekem. Najlažje delo je imel branilec naslova Pittsburgh Penguins, ki je doma s 6:2 ugnal Tampo Bay Lightning.

V North Carolini je Sebastian Aho v podaljšku domači Carolini Hurricanes zagotovil zmago s 4:3 v dvoboju z ekipo Boston Bruins.

Po podaljšku je slavil tudi Columbus Blue Jackets, ki je bil z 2:1 boljši od Philadelphie Flyers. Odločilni gol je v letošnji sezoni za do zdaj najuspešnejšo ekipo lige NHL dosegel Nick Foligno.

Visoko zmago si je priboril tudi Chicago Blackhawks, ki je bil s 5:2 boljši od ekipe Nasvhille Predators, s tremi goli se je izkazal Ryan Hartman, s tremi podajami pa Patrick Kane. Svoje navijače so z zmago s 5:3 na kanadskem obračunu razveselili tudi hokejisti Otawe Senators, ki so premagali Edmonton Oilers, minimalno zmago pa si je v gosteh zagotovila Minnesota Wild, ki je z goloma Matta Dumbe in Jareda Spurgeona ugnala Anaheim Ducks.

Laine na prisilni počitek

Na sobotnem obračunu med Winnipeg Jets in Buffalo Sabres se je v 45. minuti pri rezultatu 3:3 poškodoval finski najstnik Patrik Laine. Osemnajstletnik je drsal v nevtralni tretjini proti ploščku, ki mu ga je podal Mark Scheifele, ko se je vanj zaletel Jake McCabe (za nalet ni bil kaznovan).

Pri Winnipegu so dan po tekmi potrdili, da je 18-letni Laine utrpel pretres možganov in da ga čaka okrevanje. Kdaj naj bi se drugi nabor lanskega leta vrnil v ekipo, še ni znano.

Pittsburgh Penguins :Tampa Bay Lightning 6:2