Montreal Canadiens Tampa Bay Lightning NHL liga NHL Marc-Andre Fleury

Sreda, 8. 12. 2021, 7.01

Liga NHL, 7. december

Minnesota nadaljuje zmagovito, Rangers pokvarili jubilejni večer Fleuryja

Minnesota Wild | Hokejisti Minnesota Wild so pri Edmontonu vknjižili sedmo zaporedno zmago, Naftarjem pa zadali tretji poraz v nizu. | Foto Guliverimage

Hokejisti Minnesota Wild so v derbiju zahodne konference s 4:1 premagali Edmonton Oilers in s sedmo zaporedno zmago ostali na vrhu. Pred Calgaryjem, ki je klonil pri San Joseju, imajo dve točki prednosti. Še sedmič zapored so slavili tudi člani NY Rangers, ki so v Chicagu pokvarili jubilejno 900. tekmo vratarja Marca-Andrea Fleuryja. Artemij Panarin je k zmagi s 6:2 prispeval dva zadetka in dve asistenci, tako da je zdaj pri 500 NHL-točkah. Florida je po podaljšku izgubila pri St. Louisu, Toronto pa se je na zmagovito pot vrnil proti Columbusu. V ponovitvi lanskega finala so zmagali prvaki Tampe.

EC KAC HK Olimpija
Sportal Premagali aktualne prvake, še trdneje na prvem mestu
Jan Muršak
Sportal En Slovenec v bitki "za Švedsko", drugi na težkem izzivu na Finskem

Torek v ligi NHL je ponudil kar deset tekem, na delu je bila večina moštev, ki trenutno krojijo vrh lestvic. Uspešen zmagoviti niz so nadaljevali člani vodilnega moštva zahodne konference iz Minnesote, pri Edmontonu so slavili s 4:1 in Naftarjem zadali tretji zaporedni poraz. Pred njimi so Connorja McDavida, Leona Draisaitla in ekipo s 5:1 odpravili Kralji. Minnesota ima na vrhu dve točki prednosti pred Calgaryjem, ki je s 3:5 klonil pri San Jose Sharks.

Kanadsko moštvo je v začetku druge tretjine vodilo s 3:1, a so gostitelji priredili preobrat. Ob zmagi je Tomas Hertl dosegel hat-trick, Logan Couture je enkrat zadel in dvakrat podal. Tretji Anaheim je z 2:0 slavil pri Buffalu, Anthony Stolarz je zaustavil vseh 25 strelov na svoja vrata.

Na vzhodu je pri vrhu večja gneča, prvih šest ekip ločujejo tri točke. Vodilni Florida Panthers so po podaljšku izgubili s St. Louisom. Imajo 38 točk, toliko so jih zbrali tudi Washington Capitals in Toronto Maple Leafs, ki je proti Columbusu vodil s 5:1, se nato igral z vodstvom, na koncu mu ga je uspelo zadržati in zmagati (5:4). Auston Matthews se je podpisal pod dva gola, še posebej atraktiven je bil tisti za 2:0, pri katerem se je s preigravanjem izkazal Michael Bunting.

Artemij Panarin je k zmagi NY Rangers nad Chicagom prispeval dva gola in dve asistenci – vknjižil je 500. NHL-točko. Marc-Andre Fleury je ob porazu odigral 900 tekmo kariere. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Artemij Panarin je k zmagi NY Rangers nad Chicagom prispeval dva gola in dve asistenci – vknjižil je 500. NHL-točko. Marc-Andre Fleury je ob porazu odigral 900 tekmo kariere. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Točko manj od prvih treh imajo na računu člani New York Rangers. Za sedmo zaporedno zmago so v vetrovnem mestu slavili s 6:2. Za Marca-Andrea Fleuryja je bila to 900. tekma v karieri, na kateri pa ni bil najbolje razpoložen. Dvakrat ga je premagal ruski napadalec Artemij Panarin, ki je dodal še dve asistenci in prišel do 500. NHL-točke.

Marc-Andre Fleury je branil na 900. tekmi:

Tampa v ponovitvi finala v izdihljajih do preobrata

Uspešni so bili četrtič zapored tudi branilci naslova Tampa Bay Lightning. V ponovitvi zadnjega finala so z dvema zadetkoma v zadnjih dveh minutah pri Montrealu slavili s 3:2. V 58. minuti je izenačil Corey Perry, v 60. pa za zmago zadel Ondrej Palat. Tampa ima 36 točk. Eno manj pa Carolina, ki je s 4:2 zmagala pri Winnipegu.