Thermometer Blue 0,75

liga NHL hokej Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Petek, 8. 4. 2016, 7.52

Kralji premagali Anaheim za vodstvo v pacifiški skupini, Kopitar tokrat podal

Moštvo Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi v boju za naslov zmagovalca tihomorske divizije lige NHL vpisalo pomembno zmago.

Kralji so na mestnem derbiju na domačem ledu z 2:1 premagali Anaheim Ducks. Pomemben je bil tudi prispevek Anžeta Kopitarja, ki je podal za izenačenje 1:1.

Kralji so z 48. zmago v sezoni in pomembnima dvema točkama s skupno osvojeno 101 točko znova prevzeli mesto vodilne ekipe pacifiške skupine, Anaheim ima dve točki manj.

Na tekmi v razprodanem Staples Centru so bolje začeli gostje, ki so v 17. minuti povedli z golom Ryana Keslerja. A vodstvo je bilo kratke sape. Naveza Kopitar – Tanner Pearson – Milan Lucic je udarila že po 28 sekundah druge tretjine za izenačenje 1:1. Pod zadetek se je vpisal Lucic (Lučić).

Kralji so poldrugo minuto pozneje zadeli še drugič, uspešen je bil Kris Versteeg za 2:1. Do konca tekme sta se nato izkazala oba vratarja ter mreži v nadaljevanju ohranila nedotaknjeni. Kopitar je v statistiko vpisal še štiri strele proti nasprotnim vratom.

Domači vratar Jonathan Quick je zbral 19 obramb, pri Anaheimu je John Gibson ubranil 27 strelov Kraljev.

Los Angeles do konca rednega dela sezone čaka le še ena domača tekma. Kralji bodo komaj drugi naslov zmagovalca pacifiške skupine, prvega po sezoni 1990/91, potrdili v noči na nedeljo z zmago nad gostujočim moštvom Winnipeg Jets, ki je ponoči v gosteh s 5:4 ugnal San Jose Sharks. Trikratne zaporedne pacifiške zmagovalce iz Anaheima pa čakata še dve redni tekmi v gosteh pri Coloradu in v Washingtonu.

Liga NHL, 7. december

Los Angeles Kings : Anaheim Ducks 2:1
Lucic, Versteeg (Anže Kopitar je igral 21 minut, štirikrat streljal na gol ter podal za izenačujoči gol); Kesler

7. Winnipeg Jets 81 - 76

(P) – moštvo je doseglo največ točk rednega dela in osvojilo predsedniški pokal, (X) – v končnici, (Y) – zmagovalec divizije
*Moštva na prvih treh mestih divizij se uvrstijo neposredno v končnico. Vstopnici wild card si v vsaki konferenci zagotovita moštvi, ki nista končali med prvimi tremi v diviziji, imata pa največ točk med preostalimi moštvi (ne glede na divizijo).