liga NHL Vegas Golden Knights New York Rangers Toronto Maple Leafs Columbus Blue Jackets

Torek, 7. 11. 2017, 6.59

Liga NHL, 6. november

Rangersi na domačem ledu do četrte zaporedne zmage

New York Rangers | Foto Reuters

Hokejisti New York Rangers stopnjujejo ritem. Po slabšem začetku sezone jim gre vse bolje. Na domačem ledu so ponoči s 5:3 odpravili Columbus in dosegli četrto zaporedno zmago. Novinci iz Vegasa, ki so na zadnji tekmi končali negativni niz, so v gosteh pri Torontu izgubili po kazenskih strelih (3:4), Vancouver, ki je sicer nadoknadil zaostanek dveh golov, pa je v zadnji minuti izgubil proti Detroitu.

Ponoči je bilo na sproedu šest obračunov v ligi NHl. Zadnji je bil odigran na pacifiški obali Kanade v jutranjih urah po srednjeevropskem času. Hokejisti Detroit Red Wings so vodili že z 2:0, zadela sta Darren Helm in Martin Frk, ko so se v zadnji tretjini domači hokejisti vrnili ter poravnali izid na 2:2.

Za domače sta zadela Denil Sedin in Michael Del Zotto. Vse je kazalo, da bo o zmagovalcu odločal podaljšek. A je minuto in 14 sekund pred koncem Slovak Tomaš Tatar poskrbel, da je zmaga šla v Detroit.

Slovak Tomaš Tatar je minuto in 14 sekund pred koncem tekme poskrbel za zmago Detroita. | Foto: Reuters Slovak Tomaš Tatar je minuto in 14 sekund pred koncem tekme poskrbel za zmago Detroita. Foto: Reuters

Hokejisti Toronto Maple Leafs so šele po kazenskih strelih ugnali novinca v ligi NHL Vegas Golden Knight za domačo zmago s 4:3. Tudi moštvo Washington Capitals je na domačem ledu za zmago nad Arizona Coyotes potrebovalo podaljšek s 3:2 (podaljšek).

Po sedmih minutah tekme v Washingtonu je bilo že 2:0 za gostujoče moštvo iz Arizone. A so se prestolniki vrnili ter z zadetkom ruskega zvezdnika Aleksandra Ovečkina v drugi tretjini izsilili podaljšek. Z zadetkom Johna Carlsona v peti minuti podaljška pa je zmaga ostala doma.

Domačih zmag so se veselili tudi v Bostonu in New Yorku. Hokejisti Bruins so s 5:3 premagali Minnesota Wild, Rangers pa so bili s 5:3 boljši od Columbus Blue Jackets. Ekipa Winnipeg Jets je v gosteh s 4:1 premagala Dallas Stars.

Vodilna ekipa pacifiške skupine, Los Angeles Kings slovenskega asa Anžeta Kopitarja, bo stopila na led v noči na sredo, ko bo gostovala pri mestnih tekmecih Anaheim Ducks.

Boston Bruins : Minnesota Wild 5:3