Edmonton Oilers Los Angeles Kings liga NHL

Sobota, 7. 12. 2019, 7.21

liga nhl, 6. december

Kopitarjevi kralji iz Edmontona odhajajo slabe volje #video

Kralji | Kralji so na prvi postaji mini kanadske turneje v gosteh pri Edmonton Oilers doživeli poraz. Naftarji so bili boljši z 2:1. Častni zadetek za kralje je v zadnji tretjini dosegel Michael Amadio (veselje ekipe na fotografiji). | Foto Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings se v gosteh pri Edmonton Oilers, ki so jih pred dvema tednoma na domačem ledu odpravili s kar 5:1, doživeli tretji zaporedni poraz. Gostitelji so že po prvi tretjini z zadetkoma Leona Draisaitla in Alexa Chiassona vodili z 2:0, kralji pa so v zadnji tretjini uspeli doseči vsaj častni zadetek. Uspešen je bil Michael Amadio. Kapetan Anže Kopitar, ki je na ledu preživel 23 minut in v tem času štirikrat streljal na gol, se ni vpisal med strelce ali podajalce.

Oglejte si vrhunce obračuna med Edmonton Oilers in LA Kings (2:1)
Boston Briuns
Sportal Ena najslabših ekip jim je prekrižala načrte #video

Gostitelji so vse postorili že v uvodni tretjini, ko so dosegli oba zadetka. Z novo zmago se je Edmonton vrnil v vodstvo pacifiške skupine. K uspehu je s 35 obrambami delež prispeval tudi vratar Mikko Koskinen, ki je dobil novo priložnost po slabi predstavi na prejšnji tekmi z Ottawo, ko je ob le 12 strelih trikrat spustil plošček v mrežo.

"Zoprno je, ko izgubiš takšno tekmo. Nismo igrali slabo, bili smo enakovredni v vseh tretjinah, a smo dobili dva gola z igralcem manj. Mi smo imeli priložnosti, a plošček preprosto ni šel v mrežo," je dvoboj ocenil napadalec kraljev Blake Lizotte.

Kopitarja in njegove soigralce naslednja tekma čaka v noči na nedeljo, ko bodo gostovali v Calgaryju.

Kirby Dach je odločil tekmo v New Jerseyu, kjer je po kazenskih strelih z 2:1 zmagal Chicago | Foto: Reuters Kirby Dach je odločil tekmo v New Jerseyu, kjer je po kazenskih strelih z 2:1 zmagal Chicago Foto: Reuters

Z 2:1 se je končala tudi tekma v New Jerseyju, a šele po kazenskih strelih, mož odločitve pa je bil novinec v NHL Kirby Dach. V peti seriji kazenskih strelov je Chicagu zagotovil zmago.

"Želi dosegati gole, želi zmagovati. Prav takšne igralce potrebuješ v takšnih situacijah, ker so dovolj samozavestni, da nekaj naredijo za ekipo," je šele 18-letnega igralca pohvalil trener Jeremy Colliton. Uspeh je nato potrdil Corey Crawford, ki je ubranil strel Jacka Hughesa in poskrbel za svojo 250. zmago v ligi.

Montreal je prav tako slavil z 2:1, 67 sekund pred koncem tekme z New York Rangers je za zmagoviti gol poskrbel Nate Thompson. Za Montreal je to druga zmaga v zadnjih treh tekmah, potem ko je prekinil osem tekem dolg niz neuspehov.

Tesno je bilo tudi v Anaheimu, kjer je domača ekipa izgubila z Washingtonom z 2:3. Odločilni zadetek je za goste dosegel Jakub Vrana. Washington je tako turnejo v gosteh končal s štirimi zmagami na štirih tekmah, preostala zadetka sta sinoči dosegla Travis Boyd in Jevgenij Kuznjecov, Braden Holtby pa je imel 24 obramb.