Liga NHL, 6. april

Kralji razočarali domače navijače, Ottawa se je uvrstila v končnico

1

Calgary Brodie | Foto Reuters

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL doma izgubila z moštvom Calgary Flames z 1:4. Anže Kopitar je v slabih osemnajstih minutah dvakrat streljal na gol gostov in ostal brez točke. V končnici lige NHL bo igrala tudi Ottawa, Toronto pa po domačem porazu ostaja v čakalni vrsti.

Kralji, ki so ostali brez možnosti za napredovanje, so na domačem ledu ostali brez točk proti Calgaryju. Kapetan Anže Kopitar - pred dnevi je izvedel, da leta 2018 ne bo mogel zastopati slovenskih barv na olimpijskih igrah v Južni Koreji - in soigralci so v dvorani Staples Centre izgubili z 1:4.

Sam Bennett je goste povedel v vodstvo ob koncu pete minute, Trevor Lewis je slabo minuto in pol pozneje izid izenačil. Hokejisti Calgaryja so nato v drugi tretjini dosegli še tri gole, uspešni so bili Dennis Wideman, Freddie Hamliton in Alex Chiasson, ki je postavil končni izid dvoboja.

Vrhunci dvoboja v Los Angelesu:

V vratih Calgaryja je uspešno debitiral Jon Gillies. V svojem prvem nastopu v ligi NHL se je izkazal s 27 obrambami. "Pohvalil bi soigralce za neverjetno željo, ki so jo pokazali, tako da je bilo res zabavno v in pred golom," je bil zadovoljen Gillies.

Kralji bodo zadnjo tekmo na domačih tleh odigrali v noči na nedeljo, ko bodo gostili Chicago.

Lucic se je znesel nad San Josejem

Edmonton je v gosteh po velikem preobratu premagal San Jose s 4:2. Morski psi so po dveh tretjinah vodili z 2:1, v zadnji tretjini pa je v dresu naftarjev stopil v ospredje nekdanji soigralec Kopitarja pri kraljih Kanadčan srbskega rodu Milan Lucic, ki je zabil kar tri gole za tretji karierni hat-trick.

Sanjska predstava Milana Lucica v zadnji tretjini:

Medtem ko je v zahodnem delu lige NHL znanih vseh osem udeležencev končnice (Chicago, Minnesota, Anaheim, Edmonton, San Jose, St. Louis, Calgary in Nashville), pa je na Vzhodu prosto še eno mesto, za katerega se potegujejo Toronto, NY Islanders in Tampa Bay.

Ekipa Islanders je ponoči s 3:0 premagala moštvo Carolina Hurricanes, tudi s pomočjo vratarja Jaroslava Halaka, ki je zaustavil 29 strelov nasprotnega moštva in drugič v sezoni ostal nepremagan pred vratu. V dvoboju tekmecev za končnico med ekipama Toronto Maple Leafs in Tampa Bay Lightning, je bila uspešnejša Tampa, ki je slavila s 4:1. Končnico so si na Vzhodu že zagotovili Washington, Pittsburgh, Columbus, Montreal, NY Rangers, Ottawa in Boston.

Liga NHL, 6. april:

Los Angeles Kings : Calgary Flames 1:4
Lewis 7.; Bennett 5., Wideman 24., Hamilton 31., Chiasson 35.
Anže Kopitar (Los Angeles) je na ledu prebil 18 minut in dvakrat ustrelil na vrata.

Boston Bruins : Ottawa Senators 1:2*