liga NHL NHL

Sreda, 31. 1. 2024, 7.35

Liga NHL, 30. januar

Zmagi za ekipi z dna lestvice lige NHL

Columbus Blue Jackets, | St. Louis Blues bo gostil Columbus. | Foto Guliverimage

St. Louis Blues bo gostil Columbus.

Hokejisti severnoameriške lige NHL so ponoči igrali le dve tekmi. Columbus Blue Jackets so v gosteh z 1:0 premagali St. Louis Blues, San Jose Sharks pa so doma z 2:0 odpravili Seattle Kraken.

V St. Louisu je edini zadetek prispeval 23-letni Rus Dmitrij Voronkov, ki je zadel v 45. minuti. Columbus, ki je prvič v sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno, je s tem prekinil niz petih zmag Bluesa.

"Fantje želijo stvari početi na pravi način. Zdi se, da rastemo kot ekipa. Kemija v ekipi je vedno boljša. Danes so se morali res potruditi, in kar je najpomembnejše, imam občutek, da so se trudili eden za drugega," je po tekmi dejal trener Columbusa Pascal Vincent. Njegova ekipa je sicer še vedno druga najslabša v vzhodni konferenci.

Uspešna je bila tudi predzadnja ekipa zahodne konference in tudi celotne lige San Jose. Šestintridesetletni Kanadčan s hrvaškimi koreninami Marc-Edouard Vlasic in 33-letni Čeh Jan Rutta sta zadela v 48. in 60. minuti.

Slovenski zvezdnik Anže Kopitar bo z Los Angeles Kings v noči na četrtek gostoval pri Nashville Predators, potem v ligi zaradi tekme zvezd sledi premor.