liga NHL Washington Capitals Anaheim Ducks Chicago Blackhawks Calgary Flames Jakub Vrana

Ponedeljek, 4. 11. 2019, 7.28

Liga NHL, 3. november

Mladi Čeh dvignil na noge prestolnico ZDA #video

Jakub Vrana | Vroči strelec Jakub Vrana je pomagal Washingtonu do nove zmage s kar tremi zadetki. | Foto Reuters

Moštvo Washington Capitals je z zmago s 4:2 nad moštvom Calgary Flames v noči na ponedeljek potrdilo prvo mesto v vzhodni konferenci severnoameriške hokejske lige NHL. Prvi mož četrte zaporedne zmage za ekipo iz prestolnice ZDA je bil z doseženim hat trickom 23-letni Čeh Jakub Vrana.

Los Angeles Kings
Sportal Kopitarjevi Kralji doma do težko pričakovane zmage #video

Mladi Čeh Jakub Vrana je zadel dvakrat v prvi tretjini in še enkrat v drugi, ko je Washington po izenačenih prvih 20 minutah dokončno popeljal v vodstvo. Na zadnjih dveh tekmah je Čeh dosegel pet zadetkov, v tej sezoni skupno devet.

"Nisem presenečen, vedeli smo, da je tega sposoben," je o dosežku Vrane po tekmi dejal soigralec Lars Eller. "Mislim, da bomo sčasoma videli še več takšnih njegovih predstav," je dodal Eller, ki je z golom v zadnji tretjini postavil končni izid srečanja.

Vrhunci dvoboja v Washingtonu:

Na edini preostali tekmi večera je Chicago v gosteh s 3:2 po podaljšku presenetil Anaheim. Odločujoči zadetek je v 24. sekundi podaljška dosegel zvezdnik Chicaga Patrick Kane.

Kralji z Anžetom Kopitarjem bodo novo tekmo v ligi NHL odigrali v noči na sredo, ko bodo gostovali v Torontu.