Nedelja, 4. 3. 2018, 8.39

Liga NHL, 3. marec

Boleč poraz: Kralji v zadnji tretjini dobili štiri gole #video

Anže Kopitar | Foto Getty Images

V ligi NHL je bilo na sporedu osem obračunov. Ta večer pa ni bil najbolj uspešen za LA Kings, kjer igra slovenski hokejist Anže Kopitar. Kralji so namreč po treh zaporednih zmagah doživeli prvi poraz.

LA Kings so v Staples Centru gostili Chicago Blackhawks in na koncu izgubili z izidom s 3:5. Za Kopitarja in druščino je bil to precej boleč poraz, saj so po drugi tretjini vodili z izidom 3:1, v zadnji tretjini pa prejeli kar štiri gole in na koncu led zapustili sklonjenih glav.

Anže Kopitar je tokrat na ledu preživel dobrih 21 minut in za svojo ekipo prispeval podajo. Za domačo ekipo so v polno zadeli Tanner Pearson, Alec Martinez in Alex Iafallo. Pri Chicago Blackhawks pa so bili uspešni Jordan Oesterle, Artem Anisimov, Vinnie Hinostroz, Jonathan Toews in Patrick Kane.

Nad svojo ekipo je bil izjemno razočaran trener Kraljev John Stevens. "Danes smo bili popolnoma nedisciplinirani. Dovolili smo jim, da so se vrnili, kar je povsem nesprejemljivo."

Tampa Bay Lightning so po kazenskih strelih le strli odpor Philadelphia Flyers in slavili zmago s 7:6. Tri tekme so se končale po podaljšku. Dallas Stars so s 3:2 premagali St. Louis Blues, z enakim izidom so branilci naslova Pittsburgh Penguins ugnali New York Islanders, Boston Bruins pa so Montreal Canadiens premagali z 2:1. Z enakim izidom, vendar v rednem delu, so Arizona Coyotes premagali Ottawa Senators, Edmonton Oilers so morali priznati premoč New York Rangers z 2:3, Washington Capitals pa Toronto Maple Leafs z 2:5.

Za Washington je Aleks Ovečkin dosegel 40. gol v sezoni, do rekordnih 600 golov v karieri mu manjkata še dva. Je pa tokrat s 40 doseženimi goli v eni sezoni postal šele šesti igralec, ki so v karieri vknjižili vsaj devet sezon s 40 goli ali več. Poleg njega je to uspelo še Waynu Gretzkyju (12 sezon s 40 goli ali več), Marcelu Dionnu (10), Mariu Lemieuxu (10), Miku Gartnerju (9) in Miku Bossyju (9).

Los Angeles Kings : Chicago Blackhawks  3:5
Iafallo, Martinez, Pearson, (Anže Kopitar 1 podaja za LA Kings); Anisimov, Hinostroza, Kane, Oesterle, Toews

Tampa Bay Lightning : Philadelphia Flyers  7:6**
Girardi, Hedman (2), Miller, Stamkos  (2); Giroux, Hagg, Lehtera, Patrick, Provorov, Voracek

Dallas Stars : St. Louis Blues 3:2*