Sobota, 4. 2. 2017, 7.33

Liga NHL, 3. februar

Derbi večera prvakom, Detroit le končal črni niz

Pittsburgh Penguins | Foto Reuters

Hokejisti Pittsburgh Penguins so na derbiju dneva po podaljšku strli letos izjemno vroče moštvo Columbus Blue Jackets. Detroit Red Wings, ki mu grozi, da bo prvič po več kot četrt stoletja ostal brez končnice, je prekinil niz petih porazov.

Aktualni prvaki so na domačem ledu vodili od 14. minute, ko jih je v vodstvo popeljal Phil Kessel, nato pa v zadnji tretjini Columbusu dopustili, da je z dvema zadetkoma izsilil izenačenje in podaljšek. V tem je še drugič na srečanju udaril 29-letni Američan Kessel in Pittsburghu prinesel dve točki. Ta je zdaj tretji na vzhodu, Columbus pa je mesto pred njim.

Podaljšek so spremljali tudi gledalci na srečanju med New Jersey Devils in Calgary Flames, a tam so se veselili gostitelji, za katere je v podaljšani igri dve pomembni točki v boju za končnico priigral Mikael Backlund. Calgary je z zmago na sedmem mestu zahoda prehitel Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, ki bo na delu danes že ob 19. uri, ko bo gostoval pri Philadelphii.

Rdeča krila vendarle na zmagovito pot

Končan je črni niz petih porazov moštva Detroit Red Wings, ki je s 5:4 strlo odpor New York Isanders. Odločilni zadetek za zmago moštva, ki mu grozi, da prvič po letu 1990 ne bo videlo končnice, je slabe pol minute pred koncem rednega dela prispeval Danny DeKeyser.

Tesno sta slavili tudi Carolina Hurricanes in Florida Panthers, prva je z 2:1 premagala Edmonton, druga pa Anaheim.