Ponedeljek, 4. 12. 2017, 6.36

Liga NHL, 3. december

Anže Kopitar v velikem slogu zapečatil usodo Chicaga

Anže Kopitar Los Angeles Kings | Foto Reuters

Anže Kopitar in njegovi soigralci iz Los Angeles Kings so v zadnjem obdobju zelo razpoloženi. Zmagoviti niz so nadaljevali tudi pri Chicago Blackhawks in zmagali petič zapored. Slovenski hokejist je sodeloval že pri prvem golu, ko je podal za vodstvo Kraljev, ob koncu tekme pa postavil končnih 3:1.

"Začeli smo, kot smo si želeli. Mislim, da smo v prvi tretjini mi narekovali tempo. V drugem nas je hitri Quick (vratar Jonathan Quick, op. a.) držal nad gladino. V tretji smo nato našli spet našo pot," je po novi zmagi povedal slovenski hokejist Anže Koptar.

Kar zadeva gole, se je vse dogajalo v zadnji tretjini. Najprej je deset minut pred koncem po podaji Browna in Kopitarja zadel Christian Folin, najbolj vroče pa je bilo med 58. in 60. minuto.

Najprej je dve minuti pred koncem rednega dela zadel Dustin Brown in popeljal Kralje do vodstva z 2:0. Vsega 17 sekund zatem je domačim nekaj upanja vlil Jonathan Toews.

Slabo minuto zatem pa je prav Kopitar postavil piko na i peti zmagi Los Angeles Kings, potem ko je ukradeni plošček s sredine igrišča poslal v prazen gol.

Vrhunci tekme med Chicagom in LA Kings

To je že peta zaporedna zmaga moštva iz Kalifornije, s katero so zdaj drugo najboljše moštvo zahodne konference. Vsega točko zaostajajo za Winnipegom, na vzhodu pa ima točko več le Tampa Bay.

Chicago Blackhawks : Los Angeles Kings 1:3