Sobota, 29. 10. 2016, 8.00

Liga NHL, 28. oktober

Navijačem Edmontona se ni tako smejalo že 31 let

Edmonton | Foto Reuters

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL so hokejisti Edmonton Oilers zmagali že petič zapored. V kanadskem obračunu so bili na gostovanju boljši od Vancouvra. Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja je v noči na soboto počival.

Začetek sezone 2016/17 je zaznamoval odličen začetek hokejistov Edmonton Oilers, ki so zmagali že petič zapored. Tako uspešno v sezono niso vstopili že 31 let. V petek so se izkazali na gostovanju pri Vancouver Canucks in zmagali z 2:0. Vratar Cam Talbot je ubranil vseh 26 strelov v okvir vrat in se 13. v karieri veselil zmage brez prejetega zadetka.

Edmonton je v tej sezoni na osmih tekmah zbral sedem zmag, izgubil pa le proti Buffalu (2:6), na edinem srečanju, kjer se med vratnicama ni izkazal Talbot.

Vrhunci dvoboja v Vancouvru:

Connor McDavid, najmlajši kapetan v zgodovini lige NHL, je v protinapadu zadel v 32. minuti, zmago pa je z golom v nebranjeno mrežo potrdil Milan Lucic. Edmonton je s 14 točkami ostal v zanesljivem vodstvu v pacifiški skupini ter ima le točko zaostanka za Montrealom, tokrat prosto vodilno ekipo lige.

Slovak izenačil, Rus odločil zmagovalca

Tretjič v karieri NHL je brez zadetka dvoboj končal tudi vratar Michael Hutchinson (37 obramb), Shawn Matthias pa je v drugi tretjini dosegel edini gol na tekmi, na kateri je ekipa Winnipeg Jets ugnala Colorado Avalanche. Vratar Sergej Bobrovski tudi ni klonil (35 obramb), ko je moštvo Columbus Blue Jackets visoko s 4:0 na gostovanju nadigralo Anaheim Ducks; po dva zadetka sta dosegla Sam Gagner in Brandon Saad.

Vrhunci dvoboja v New Jerseyju:

Igralci Chicago Blackhawks so po podaljšku s 3:2 v gosteh premagali New Jersey Devils. Slovak Marian Hossa je dve minut in 11 sekund pred koncem tretje tretjine najprej izenačil, Chicagu pa je zmago tri minute in četrt pred koncem podaljška zagotovil Rus Artem Anisimov.

Na domačem ledu sta zmagali ekipi Calgary Flames, ki je ob dveh golih in podaji Dougiea Hamiltona s 5:2 nadigrala Ottawo Senators, in Carolina Hurricanes po slavju v dvoboju z New York Rangers s 3:2. Na slednji tekmi je bil prvi mož Jeff Skinner, saj je dvakrat zadel ter podal za odločilni gol Bryana Bickella.