Torek, 28. 2. 2017, 22.52

Liga NHL, 28. februar

Kopitar podal, a Kralji spet klonili v podaljšku

Anže Kopitar | Foto Getty Images

V hokejski ligi NHL so v noči na sredo igrali kar 12 tekem. Na delu so bili tudi Kopitarjevi Kralji, ki jim je znova malo zmanjkalo do zmage.

Los Angeles King so na zadnji tekmi gostovali pri Calgary Flames. Tekma se je končala šele v podaljšku, srečen konec pa so potegnili hokejisti Calgaryja. Junak tekme je bil T.J. Brodie, ki je zadel v drugi minuti podaljška in svoji ekipi priboril zmago (2:1).

Za Kralje je bil to že drugi zaporedni poraz v podaljšku, potem ko so dan pred tem izgubili proti Minnesoti. Na tekmi so sprva povedali LA Kings. V deveti minuti je v polno zadel Tanner Pearson. Prste pri tem golu  je imel Anže Kopitar, ki se je v statistiko vpisal kot podajalec. Hrušičan je na ledu preživel slabih dvajset minut in ob tem štirikrat streljal na gol.

Pri Kraljih se je izkazal tudi Ben Bishop, njihov novi vratar. Ta je na tekmi ubranil 28 golov na strel.

Pri Calgaryju je v drugi tretjini gol za izenačenje dosegel Micheal Ferland. Zadnja tretjina je minila brez gola, zmagoviti gol pa je v podaljšku dosegel že prej omenjeni T.J. Brodie.

Liga NHL, 28. februar:

Boston Bruins : Arizona Coyotes 4:1
Backes, Marchand, Miller, Nash; Holland

Buffalo Sabres : Nashville Predators 4:5*
Gionta,  Kane, McCabe, Okposo; Fisher, Forsberg(2), Johansen, Wilson

New York Rangers : Washington Capitals 1:4
Skjei; Backstrom, Connolly, Johansson (2)

Winnipeg Jets : Minnesota Wild 5:6
Armia, Laine, Lowry, Perreault, Scheifele; Granlund, Graovac, Haula, Scandella, White, J Zucker

Dallas Stars : Pittsburgh Penguins 3:2
Ritchie, Roussel, Spezza; Guentzel, Malkin

Calgary Flames : Los Angeles Kings 2:1*
Brodie, Ferland; Pearson (Anže Kopitar, podaja, igral slabih 20 minut, štirkrat streljal na gol)

Vancouver Canucks : Detroit Red Wings 2:3*
Boucher, Granlund; Abdelkader, Nielsen (2)

San Jose Sharks : Toronto Maple Leafs 3:1