Petek, 28. 10. 2016, 7.15

Liga NHL, 27. oktober

Srečen konec za kapetana Kopitarja

Anže Kopitar | Foto Reuters

V ligi NHL je bilo v noči na petek pestro, saj je bilo odigranih devet dvobojev. Los Angeles Kings je s pomočjo podajalca Anžeta Kopitarja po podaljšku na domačem ledu premagali Nashville in vknjižil četrto zaporedno zmago. Najvišjo zmago večera je dosegla Minnesota.

Kralji so sezono začeli s tremi porazi, nato pa navijače razveselili s štirimi zmagami po podaljšku oziroma kazenskih strelih. Goste iz Nashvilla so premagali s 3:2, pri zmagovitem zadetku, ki ga je v peti minuti podaljška dosegel Jeff Carter, pa je imel prste vmes tudi najboljši slovenski hokejski igralec. Prispeval je podajo.

Carter je zadel 28,1 sekunde pred koncem dodatnega dela igre in v Staples Centru se je začelo slavje, drugo zapored po podaljšku. Dva dni pred so kralji prav tako v domači dvorani gostili Columbus Blue Jackets in po podaljšani igri zmagali s 3:2, odločilni gol pa je tedaj dosegel Alec Martinez.

Veliko dela na vratarja Nashvilla

Kopitar je Carterju podal na levi strani, plošček se je odbil od desne zaščitne blazinice nog vratarja Pekke Rinneja in pristal v mreži za četrto zmago kraljev v nizu, vse pa so se končale šele po koncu rednih delov iger. Rinne je zbral 42 obramb in držal gostujoče igralce v igri za zmago skorajda do konca podaljška. Na drugi strani je bila obramba domačih veliko boljša in vratar Peter Budaj je imel skoraj pol manj uspešnih posredovanj (24).

Vrhunci srečanja v Los Angelesu:

Za kralje sta z igralcem več na ledu zadela Jake Muzzin (36. minuta) in Tyler Toffoli. Slednji je po minuti in 41 sekundah zadnje tretjine izenačil na 2:2 tik pred koncem kazni Nashvilla. Muzzin je izenačil na 1:1, saj so gostje povedli v 31. minuti, ko je bil uspešen Craig Smith.

Hrušičan ni ulovil Gretzkyja

Kapetan Anže Kopitar bi z zadetkom proti Nashvillu na večni lestvici strelcev kalifornijske franšize ujel legendarnega Wayna Gretzkyja, a je podvig prestavil na poznejše čase. Gretzky je z 246 zadetki šesti, sedmi Hrušičan ima na računu enega manj. Prvo mesto s 557 zadetki drži Luc Robitaille.

Naslednja tekma kralje čaka v soboto, ko bodo gostovali pri St. Louis Blues.

Los Angeles Kings : Nashville Predators 3:2*
Muzzin 36., Toffoli 42., Carter 45. (Kopitar je prispeval podajo); Smith 31., Arvidsson 42.

San Jose Sharks : Columbus Blue Jackets 3:1