Sobota, 24. 4. 2021, 7.35

3 leta

LIGA NHL, 23. APRIL

Kralji led zapustil s sklonjeno glavo, Kopitarjev gol ni bi dovolj #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar bo z LA Kings lovil drugo zaporedno zmago. | Foto Guliverimage

Anže Kopitar bo z LA Kings lovil drugo zaporedno zmago.

V noči na soboto je v ligi NHL Anže Kopitar z Los Angeles Kings gostil Minnesoto Wild. Kralji so na zadnji tekmi s 4:1 odpravili Anaheim, tokrat pa so morali priznati poraz gostujoči ekipi.

Slovenski hokejist Anže Kopitar je na tekmi dosegel gol, kar je bilo premalo, da bi Kralji dosegli še drugo zaporedno zmago. Hrušičan je na ledu prebil dobrih 23 minut, uspešen pa je bil v zadnji tretjini, ko je zmanjšal zaostanek na 2:3.  Minnesota je na koncu slavila z izidom 2:4.

V prvi tretjini sta padla dva gola. V osmin minuti je za Minnesoto zadel Kirill Kaprizov, štiri sekunde pred koncem uvodne tretjine je za LA Kings izenačil Trevor Moore. V drugi tretjini je bil še drugič uspešen Kaprizov, kar je bil tudi edini gol v tej tretjini (1:2).

V zadnji tretjini se je mreža trikrat zatresla. Najprej je za gostujočo ekipi zadel Nico Sturm (1:3), nato je v 14.  minutu zadel Anže Kopitar (2:3) in dal upanje, da se Kralji lahko še vrnejo v igro. Deset sekund pred koncem tekme je dokončno usodo Kraljev zapečatil Joel Eriksson Ek.

Liga NHL, 23. april:

Buffalo Sabres : Boston Bruins            6:4
New York Rangers : Philadelphia Flyers    4:1
Chicago Blackhawks : Nashville Predators  1:3
Calgary Flames : Montreal Canadiens       4:2
Los Angeles Kings : Minnesota Wild        2:4
(Anže Kopitar: gol za LA Kings, igral 23 minut in 18 sekund)

Lestvice (št. zmag, porazi, po podaljšku/KS, dani/prejeti zadetki, točke)

* Lestvice
- skupina Honda West:

1. Vegas         33  11    2  155:102   68
2. Colorado      31   9    4  158:103   66
3. Minnesota     30  13    3  145:120   63
4. Arizona       20  22    5  124:150   45
5. St Louis      19  19    6  126:139   44
6. San Jose      18  23    5  122:157   41
7. Los Angeles   17  21    6  120:132   40
8. Anaheim       14  26    7  104:151   35