liga NHL Chicago Blackhawks St. Louis Blues Anaheim Ducks

Nedelja, 24. 4. 2016, 6.47

Prvaki so z zmago izsilili odločilno sedmo tekmo

Chicago Blackhawks | Foto Getty Images

V noči na nedeljo so bila v ligi NHL tri srečanja. Branilci naslova Chicago Blackhawks so zmagali na domačem ledu in izsilili odločilno sedmo tekmo, Anaheim si je v Kaliforniji priboril zaključni plošček, pingvini pa so izločili New York Rangers.

Prvaki severnoameriške hokejske lige NHL Chicago Blackhawks so premagali St. Louis Blues s 6:3 in izid v zmagah izenačili na 3:3 ter si s tem priborili odločilno sedmo tekmo.

Chicago je že v četrti minuti po strelu Andrewa Ladda vodil z 1:0. Vratar Corey Crawford je šel nato trikrat po plošček v svojo mrežo še v prvi tretjini, ko so v razmaku manj kot petih minut zadeli Scottie Upshall, Alex Pietrangelo in Vladimir Tarasenko. V zadnjih dveh tretjinah je Crawford zaustavil vseh 17 preostalih strelov tekmecev. Gostitelji so se nato razigrali še v napadu in dosegli vse tri zadetke v drugi tretjini, ko so bili uspešni Artem Anisimov, Trevor van Riemsdyk in Dale Weise ter povsem preobrnili potek srečanja, ki sta ga v zadnji tretji z zadetkoma zaokrožila Andrew Shaw in Slovak Marian Hossa.

Pittsburgh po hitrem postopku izločil Rangerse

Rangers so končali sezono. Po izenačenem začetku je za pingvine v šesti minuti druge tretjine zadel Bryan Rust za vodstvo s 3:2, Matt Cullen je nato povišal na 4:2, še pred začetkom tretjega dela lige pa sta za visoko prednost poskrbela novinec Conor Sheary in znova Rust, ki je bil s tremi točkami najboljši mož na ledu.

Rački z zaključnim ploščkom

Prvi zadetek na tekmi v Anaheimu je za vodstvo Nashvilla dosegel Ryan Johansen v 15. minuti druge tretjine, le 22 sekund pozneje pa je izenačil David Perron. Slabi dve minuti pozneje je za vodstvo domačih plošček v mrežo tekmecev spravil še Ryan Garbutt, v deveti minuti tretjega dela igre pa je Sami Vatanen in še pred zadnjima zadetkoma Cama Fowlerja in Ryana Keslerja odločil srečanje. Racmani so po slabem začetku serije zmagali tretjič v nizu.