New York Rangers Anže Kopitar Anže Kopitar Los Angeles Kings liga NHL

Sreda, 23. 11. 2022, 7.37

Liga NHL, 22. november

Domači poraz Los Angeles Kings ob dveh asistencah Kopitarja #video

Anže Kopitar | LA Kings z Anžetom Kopitarjem na čelu so pred domačimi navijači s 3:5 izgubili proti moštvu New York Rangers. | Foto Reuters

Kraljem iz Los Angelesa se ne uspe vrniti na zmagovito pot. V domači dvorani Crypto.com Arena so s 3:5 izgubili proti osmi ekipi vzhoda New York Rangers, kar je njihov tretji zaporedni poraz. Kapetan Anže Kopitar se ni vpisal med strelce, je pa asistiral pri dveh zadetkih Kraljev.

New Jersey Devils
Sportal New Jersey Devils do franšiznega rekorda

Kralji so pred domačim občinstvom začeli silovito. Že po 35 sekundah tekme je v polno zadel Kevin Fiala, zadetek sta pripravila Adrian Kempe in kapetan Kopitar.

Po manj kot petih minutah je padel še drugi gol, tokrat je bil ob moštveni premoči uspešen Gabriel Vilardi za vodstvo Kraljev z 2:0.

A vodstvo domače ekipe je bilo kratke sape. Druga tretjina se je razpletla povsem po notah uglašene zasedbe iz velikega jabolka. Rangerji so dosegli kar tri zadetke, uspešni so bili Braden Schneider, Vincent Trocheck in Kaapo Kakko.

Oglejte si vrhunce obračuna med ekipama LA Kings in New York Rangers:

V zadnji tretjini so se domači poskušali vrniti. Sean Walker je v 47. minuti ob asistenci Kopitarja zadel za izenačenje 3:3. A je manj kot minuto kasneje Chris Kreider povišal na 4:3 za goste. Kreider je postavil tudi končni izid, ko je 50 sekund pred koncem zabil v nebranjeno mrežo za 5:3.

Igor Šesterkin, ruski vratar New Yorka, je bil tokrat neusmiljen. Obranil je 35 strelov, štiri neuspešne poskuse je imel tudi Kopitar. Domači vratar Cal Petersen je imel na svojem računu 20 obramb.

Kralji s 24 točkami ostajajo druga najboljša ekipa v pacifiški skupini zahodne konference, s sedmimi točkami zaostanka za vodilnim Las Vegasom.

Kopitar je sicer dosegel svojo 266. tekmo v ligi NHL, na kateri je vpisal več kot eno točko, s 13 asistencami pa je drugi najboljši kralj v tej sezoni, eno več ima na svojem računu Fiala.

Trener kraljev Todd McLellan tokrat ni varčeval s kritikami svojih varovancev: "Naša nocojšnja igra se je ujemala z našimi igrami letos, ko je bila naša skupna točka nedoslednost. Vzponi in padci, ne glede na to, ali je to znotraj igre, ne glede na to, ali gre za segmente dveh tekem, segmente ene tekme, dve tekmi po vrsti. Še vedno iščemo to doslednost."

Trener Los Angeles Kings Tod McLellan o nekonsistentnosti svoje ekipe:

Na drugi odigrani tekmi je moštvo Buffalo Sabres v Bell Centru z zmago s 7:2 proti Montreal Canadiens prekinilo niz osmih porazov.

Jeff Skinner je dosegel dva zadetka in tri podaje, Tage Thompson pa gol in tri podaje za sablje, ki so v uvodnih dveh minutah in 13 sekundah zadeli trikrat. Craig Anderson je zbral 29 obramb.

Buffalo je v rednem delu ni zmagal od 2. novembra.

Montreal Canadiens : Buffalo Sabres 2:7
Los Angeles Kings : New York Rangers 3:5
(Anže Kopitar dve podaji za Los Angeles)