New Jersey Devils Vegas Golden Knights Los Angeles Kings liga NHL

Torek, 22. 11. 2022, 7.39

Liga NHL, 21. november

New Jersey Devils do franšiznega rekorda

New Jersey Devils | Anže Kopitar in soigralci gostujejo pri vodilnem moštvu zahoda Vegasu. | Foto Reuters

Anže Kopitar in soigralci gostujejo pri vodilnem moštvu zahoda Vegasu.

V severnoameriški hokejski ligi NHL so danes ponoči odigrali deset tekem. Hokejisti New Jersey Devils so na domačem ledu s 5:2 premagali Edmonton Oilers in vpisali 13. zaporedno zmago, skupno pa 16. v sezoni. Boston Bruins ostajajo vodilna ekipa atlantske skupine, tokrat so bili na gostovanju s 5:3 boljši od Tampa Bay Lightning.

Pittsburgh Penguins
Sportal Pittsburgh tudi v vetrovnem mestu ostal na zmagoviti poti

Medtem pa je New Jersey vodilni v metropolitanski skupini. Jesper Bratt in Dawson Mercer sta prispevala gol in podajo, Nico Hischier pa se je izkazal s tremi podajami. S tem so vragi izenačili najdaljši niz zmag v zgodovini kluba.

"Očitno smo zdaj v zgodovini. Nihče nam tega ne more vzeti in to je dober občutek. To dokazuje, da smo dobra ekipa, da lahko zmagujemo in da se nam ni treba več skrivati," je po zmagi dejal Hischier.

Hokejisti Bostona so z zmago nad Tampo prišli do 17. zmage v sezoni in sedme zaporedne. Na dvoboju je podajo prispeval kapetan Bostona Patrice Bergeron in s tem dosegel mejo 1000 točk v ligi NHL. Izkazal se je tudi David Krejči z golom in podajo, za Tampo pa je bil dvakrat natančen Nicholas Paul.

New York Islanders so po podaljšku s 3:2 premagali Toronto Maple Leafs. Odločilni zadetek je po slabih dveh minutah podaljška za otočane dosegel Anthony Beauvillier, ki so tako zmagali po dveh porazih.

Do tretje zaporedne zmage so po kazenskih strelih prišli hokejisti Colorado Avalanche, ki so s 3:2 premagali Dallas Stars. Na njihovo zmago je kazalo že po rednem delu, a je 26 sekund pred koncem zadnje tretjine izid izenačil Jason Robertson.

Po izvajanju kazenskih strelov so slavili tudi Nashville Predators, s 4:3 so bili boljši od Arizona Coyotes. Za Nashville sta Roman Josi in Mikael Granlund vpisala gol in podajo. To je njihova četrta zmaga na petih tekmah. Za kojote je Nick Bjugstad dosegel dva gola in podajo, vratar Connor Ingram pa se je izkazal z 42 obrambami, a to vseeno ni bilo dovolj, da bi preprečil poraz.

Vegas Golden Knights so na gostovanju s 5:4 premagali Vancouver Canucks. V gosteh so slavili tudi Calgary Flames, ki so bili s 5:2 boljši od Philadelphia Flyers. Na domačem ledu so sedmo zaporedno zmago zabeležili hokejisti St. Louis Blues. Tokrat so s 3:1 odpravili Anaheim Ducks. Do domače zmage sta prišla tudi Winnipeg, ki je po podaljšku s 4:3 premagal Carolino, in San Jose. Morski psi so bili s 5:1 boljši od Ottawa Senators.

Anže Kopitar s kralji iz Los Angelesa je bil sinoči prost. V sredo zjutraj po slovenskem času pa v Kalifornijo prihajajo New York Rangers.

Tampa Bay Lightning : Boston Bruins       3:5
Philadelphia Flyers : Calgary Flames      2:5
New Jersey Devils : Edmonton Oilers       5:2
Winnipeg Jets : Carolina Hurricanes       4:3*
Toronto Maple Leafs : New York Islanders  2:3*
St. Louis Blues : Anaheim Ducks           3:1
Nashville Predators : Arizona Coyotes     4:3**
Dallas Stars : Colorado Avalanche         2:3**