Sobota, 23. 12. 2017, 7.29

Liga NHL, 22. december

Ovečkin in druščina so se opekli pri najslabši ekipi

Arizona Coyotes | Foto Reuters

Hokejisti Washington Capitals kapetana Aleksandra Ovečkina so po štirih zaporednih zmagah naleteli na mino. Pri najskromnejši ekipi v Arizoni so po podaljšku izgubili z 2:3. Capi ostajajo drugi na vzhodu.

Washington je na gostovanju dvakrat vodil (1:0, 2:1) in še dobro minuto pred koncem rednega dela je kazalo na njegovo zmago. A nato je 20-letni Christian Fischer ugnal Nemca Philippa Grubauerja in izsilil podaljšek. V igri tri na tri so bili spretnejši domači, Clayton Keller je zadel in končal sedem tekem dolg negativen niz kojotov ter preprečil peto zaporedno zmago Capitalsov.

Drama v Buffalu domačim

Zmage so se veselili tudi člani Florida Panthers, ki so s 4:2 ugnali Minnesoto, dva zadetka je vknjižil Jonathan Huberdeau. Z istim rezultatom so v dramatični končnici Buffalo Sabres ugnali Philadelphio. Še dobri dve minuti pred koncem je Buffalo vodil z 2:0, nato je Michael Raffl znižal na 2:1. Letalci so poskušali brez vratarja izenačiti, a je Jack Eichel zadel v prazen gol (3:1). Philadelphia ni popuščala in pol minute pred koncem prišla spet le na gol zaostanka (3:2). Vse njene upe na preobrat je z drugim zadetkom v nebranjen gol pokopal Eichel.

V kanadskem obračunu je Montreal tesno ugnal Calgary.