Darryl Sutter Edmonton Oilers liga NHL Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar

Torek, 21. 3. 2017, 6.55

Liga NHL, 20. marec

Anže Kopitar s Kralji v resnih težavah, Sutter je slutil že jeseni

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Hokejisti Los Angeles Kings so s kapetanom Anžetom Kopitarjem ostali praznih rok pri Edmontonu (0:2) in si otežili možnosti za preboj v končnico lige NHL. V zahodni konferenci zasedajo deveto mesto, za osmim St. Louisom pa zaostajajo šest točk.

Kralji iz Los Angelesa so se na gostovanju v Edmontonu kmalu znašli v težavah. Gostitelji so navijače v dvorani Rogers Place hitro dvignili na noge. Krilni napadalec Patrick Maroon je Jonathana Quicka premagal že po 64 sekundah, sredi uvodne tretjine pa je prednost podvojil še lani član kalifornijske franšize Milan Lucic.

Los Angeles Kings se ni pobral od šoka. Do konca srečanja je skušal najti priključek, a ni zadel v polno, tako da je izgubil na pomembni tekmi v boju za končnico lige NHL z 0:2.

Obračun s pestmi med 39-letnim veteranom Los Angelesa in strelcem Edmontona:

Edmonton, v zadnjih letih zvesta stranka Los Angelesa, ki je redno premagoval kanadski klub, je poskrbel, da bo navijačem Kraljev do konca rednega dela še vroče. Za osmim mestom, ki se ga na Zahodu oprijema St. Louis, Kralji zaostajajo šest točk. Kapetan Anže Kopitar je v Edmontonu odigral 24 minut in enkrat streljal na vrata gostiteljev. Domači vratar Cam Talbot je zadržal mrežo nedotaknjeno in ukrotil vseh 35 strelov gostov iz Kalifornije. Najbolj se je izkazal v drugi tretjini, v kateri so Kralji na njegova vrata streljali 19-krat, Edmonton pa je na drugi strani vrata Los Angelesa skušal ogroziti le desetkrat.

Vrhunci srečanja v Edmontonu:

Končnica za Kralje vse bolj oddaljena

Medtem ko se bo Edmonton po dolgih desetih letih čakanja spet uvrstil v končnico (zadnjič je bil tam v sezoni 2005/06, ko je izgubil v finalu), pa Kraljem v boju za konferenčni četrtfinale ne kaže dobro. So pa že večkat dokazali, da so ekipa, ki najbolje igra, ko ji voda močno teče v grlo.

Za tako želeno vstopnico wild-card in osmim mestom, na katerem je St. Louis Blues, deset tekem pred koncem rednega dela zaostajajo osem točk, imajo pa tudi tekmo več kot Note. Naslednji obračun jih čaka v noči na petek, ko bodo gostili Winnipeg.

Sutter je opozarjal že pred sezono

"Tokrat smo igrali bolje kot proti Calgaryju, kjer smo začeli zelo zaspano, tokrat pa ni bilo tako. Vemo, da prvi zadetek pomeni veliko," je po novem porazu dejal trener Darryl Sutter, ki je že pred sezono vedel, da v boju za končnico ne bo lahko. Trener Darryl Sutter se je že pred sezono zavedal, da bo boj za končnico izjemno težek. | Foto: Reuters Trener Darryl Sutter se je že pred sezono zavedal, da bo boj za končnico izjemno težek. Foto: Reuters

"Veste, kaj, povedal sem že pred sezono. Naša divizija (pacifiška, op. a.) je vse kakovostnejša. Močnejša je postala, potem ko je Calgary opravil vratarsko menjavo, močnejša je zaradi razvoja igralcev Edmontona, ki je dodal še nekaj igralcev. Vedel sem, da bo težko za nas, in to se je le potrdilo."

Nashville in Toronto do velikih točk

Pomembni dve točki so z zmago nad Arizono osvojili hokejisti Nashvile Predators, ki se držijo sedmega mesta zahodne konference. Na vzhodu so pomembni dve točki v upanju na izločilne boje vpisali člani Toronta, ki se oklepajo zadnjega mesta, ki vodi v končnico. Premagali so neposrednega tekmeca Boston.

Dallas je z enim golom premagal San Jose Sharks, Buffalo pa prav tako tesno (2:1) že odpisani Detroit, ki bo po sezoni 1989/90 prvič ostal brez končnice.

Edmonton : Los Angeles Kings 2:0
Maroon 2., Lucic 13.
Anže Kopitar (Los Angeles) je prebil na ledu 24 minut in 2 sekundi, na vrata je streljal enkrat.

Detroit Red Wings : Buffalo Sabres 1:2