Chicago Blackhawks liga NHL

Sobota, 16. 4. 2016, 6.32

Tampa že pri dveh zmagah, Anaheim na prvi domači tekmi doživel poraz (video)

Chicago Blackhawks St. Louis Blues liga NHL | Foto Reuters

Hokejisti motva Tampa Bay Lightning v konferenčnem četrtfinalu lige NHL proti Detroitu vodijo že z 2:0 v zmagah. Florida Panthers in Chicago Blackhawks sta prišla do prvih zmag. Anaheim Ducks so izgubili prvo tekmo proti Nashville Predators.

Anaheim Ducks, zmagovalci pacifiške divizije, v kateri so Anže Kopitar in njegovi Kralji zasedli drugo mesto, so prvo tekmo končnice izgubili. Predatorji iz Nashvilla so Račke premagali tesno, s 3:2, gole pa so dosegli James Neal, Colin Wilson in Filip Forsberg. Za domače sta zadela Ryana, Getzlaf in Kesler.

Branilci naslova prvakov iz Chicaga so v St. Louisu prišli do zmage, s katero so serijo pred selitvijo na domač led izenačili na 1:1. Po prvi tretjini brez golov, so v drugi Blues so zadeli prvi. V 36. minuti tekme je mrežo čikaškega vratarja Coreyja Crawforda zatresel Vladimir Tarasenko. Za 1:1 je še pred koncem druge tretjine poskrbel Duncan Keith, v tretji pa so gostje z goloma Andrewa Shawa in Artemija Panarina praktično že zapečatili usodo Not. Dve sekundi pred iztekom igralnega časa je izid znižal Kevin Shattenkirk.

Vrhunci tekme St. Louis Blues - Chicago Blackhawks:

Tampa Bay Lightning je še drugič vzela mero Detroitu in tako dobro izkoristila prednost domačega ledu, floridski Panterji pa so izenačili serijo z New York Islanders.