LIGA NHL, 12. OKTOBER

Anže Kopitar spet pomemben člen pri zmagi Kraljev #video

Jonathan Quick Anže Kopitar | Anže Kopitar bo danes znova na ledu. | Foto Reuters

Anže Kopitar bo danes znova na ledu.

V ligi NHL je bil v noči na nedeljo spet na delu Anže Kopitar, ki je z Los Angeles Kings v domači dvorani pričakal Nashville. Kralji so na koncu slavili s 7:4. Edmonton, ki je poleg Caroline še edina neporažena ekipa v tej sezoni, je gostoval pri New York Rangers in zmagal še petič v sezoni.

Gol Anžeta Kopitarja:

Pomembno vlogo na tekmi je znova odigral Anže Kopitar, trenutno naš najboljši hokejist. Hrušičan, ki je na ledu prebil slabih 19 minut (18:54), je v prvi tretjini dal gol, pozneje pa je v zadnji tretjini pri šestem golu Kraljev prispeval podajo.

Čeprav so hokejisti Los Angeles Kings zmagali s tremi goli razlike, je bila njihova zmaga vse prej kot lahka. Po prvi dveh tretjinah so imeli že tri gole prednosti (4:1),  a so jo v prvih dvanajstih minutah zadnje tretjine zapravili.

V končnici tekme, pravzaprav v zadnji minuti, je sledila serija treh golov, ko so v polno zadeli Alex Iafallo, Dustin Brown in Drew Doughty ter postavil končni izid 7:4. Za Kralje, ki so v letošnji sezoni prvič igrali doma, je bila to v zgodovini franšize 1000. zmaga na domačem ledu.

Todd McLellan, novi trener Kraljev, je v igro vnesel kar nekaj sprememb, kar se pozna tako v igri kot tudi pri rezultatih. "V zadnjem mesecu smo veliko delali. Malce težje je to takoj vpeljati v igro, ampak mislim, da vsak od nas dobro opravlja svoje delo. In deluje, kot ste lahko videli nocoj. Mislim, da bi bili lahko zelo uspešni," je po tekmi dejal branilec Joakim Ryan.

Dvoboj v Los Angelesu je bila ena izmed 11 tekem ta večer. Na eni izmed drugih je odmeval prvi zadetek Finca v dresu New York Rangers Kappa Kakka v ligi NHL. Finski čudežni najstnik, drugi izbor na letošnjem naboru, je domačo ekipo popeljal v vodstvo proti Edmonton Oilers, a so si ti zatem s štirimi zadetki priigrali peto zaporedno zmago.