Torek, 12. 12. 2017, 0.20

Liga NHL, 11. december

Washington prekinil niz, Bernier paral živce prvakom

Jonathan Bernier | Foto Reuters

V hokejski ligi NHL je bilo v noči na torek dejavnih 12 moštev. Branilci naslova Pittsburgh Penguins so doživeli hladno prho pred domačimi gledalci. Z 2:1 jih je premagal Colorado, pri katerem je z 39 obrambami blestel vratar Jonathan Bernier. Zvezdniki Washingtona so v New Yorku načrtovali peto zaporedno zmago, a so se ušteli. Islanders so zmagali s 3:1.

Branilce naslova iz Pittsburgha je v dvorani PPG Paints Arena ob živce spravljal vratar Colorada Jonathan Bernier. Ko je nazadnje branil v ligi NHL, je 3. decembra na srečanju z Dallasom prejel štiri zadetke, čeprav je tekmec na njegova vrata usmeril le devet strelov. Tokrat je bil občutno boljši.

Kar 15 od 39 obramb je zbral v zadnji tretjini, v katero sta kluba vstopila brez zadetkov. Nato je Colorado povedel z 2:0, častni gol za gostitelje pa je 12 sekund pred koncem dosegel Phil Kessel. Bilo je prepozno, Colorado se je veselil sladke zmage, Bernier pa bi skoraj dočakal 16. dvoboj v ligi NHL brez prejetega zadetka (shut-out).

Vrhunci srečanja v New Yorku:

New York Islanders so v domači dvorani s 3:1 premagali Washington Capitals in po treh zaporednih porazih spet okusili slast zmage. Najbolj zaslužen za domače slavje je bil vratar Jaroslav Halak, ki je prikazal eno najboljših iger to sezono. Skupno je zbral 31 obramb.

"Enostavno sem se na ledu počutil dobro. Seveda bi bilo še lepše, če bi mi uspelo zakleniti svoja vrata, a zmaga je le zmaga. Danes smo vsi uživali na ledu in vsak je prispeval svoj košček k zmagi," je po tekmi dejal Halak. Med strelce za otočane, ki so s 3:0 povedli že v drugi tretjini, so se vpisali Brock Nelson, Andrew Ladd in John Tavares, z zmago pa so končali zmagoviti niz prestolnikov, ki so pred tem slavili 4-krat zapored.

Najboljši slovenski hokejski igralec Anže Kopitar je počival. Los Angeles Kings bodo na delu v noči na sredo, ko bodo gostovali pri New Jersey Devils.