Petek, 11. 11. 2016, 12.00

Liga NHL, 10. november

Še Kopitarju ni bilo jasno, kako mu je lahko ubranil strel #video

Anže Kopitar | Foto Guliver/Getty Images

V ligi NHL so v noči na petek odigrali kar deset tekem. Igrali so tudi Kopitarjevi Kralji, ki so morali premoč priznati Montrealu. Domači hokejisti so tekmo dobili z izidom 4:1.

Ena najbolj vročih ekip v letošnji sezoni je bila pretrd oreh tudi za Los Angeles Kings, ki mu ni uspelo priti do četrte zaporedne zmage. Večino navijačev v Bell Centru sta že v prvi tretjini razveselila Paul Byron in Daniel Carr, Phillip Danault pa je sredi obračuna vodstvo Montreala proti Kraljem zvišal na 3:0.

Kalifornijcem je v 52. minuti nekaj upanja z zadetkom vrnil Tyler Toffoli (med podajalci je bil tudi Anže Kopitar), ki je uspel premagati izjemno razpoloženega Careyja Pricea. Ob koncu je LA poskušal brez vratarja, a se mu ni izšlo, Alex Galčenjuk je zatresel prazno mrežo in postavil končnih 4:1.

V vratih Kraljev je stal Peter Budaj, ki je po dveh shutoutih (nepremagan je bil 140 minut in 49 sekund) prejel tri zadetke. Zaustavil je 19 strelov od 22. Na drugi strani pa je še enkrat več blestel Price (23 obramb ob 24 strelih), ki je ob vodstvu s 3:0 in strelu Kopitarja poskrbel za eno boljših obramb sezone.

Kopitar: Ne vem, kako mu je uspelo Anže Kopitar je le zmajeval z glavo. | Foto: Anže Kopitar je le zmajeval z glavo.

Domače navijače je čuvaj mreže dvignil na noge, potem ko je našemu hokejistu ubranil skoraj neverjeten strel.

Hrušičan je imel praktično odprto pot do gola, vendar je Priceu le uspelo ubraniti strel z roko. Kopitar je le zmajeval z glavo in ni mogel verjeti, kaj je uspelo vratarju nasprotne ekipe. "Dvignil sem roko in imel srečo. To je ena od stvari, ki se zgodijo na vsake toliko časa," je bil po tekmi skromen Price.

"Ne vem, kako mu je uspelo, ampak mu je. Očitno je to ena najboljših obramb. Verjetno jo boste še nekaj časa gledali po televiziji," je po tekmi povedal Kopitar. Ta je tokrat na ledu preživel nekaj več kot 20 minut in prispeval podajo pri edinem golu za Kralje, ki ga je dosegel Toffoli.

Verjame v ekipo

Kralji so imeli v tej sezoni nemalo težav z zadetki v igri z igralcem več, tokrat so  v zadnjem delu le izkoristili power-play. "To je bil spodbuden zadetek, a še naprej moramo graditi. Ne smemo si več privoščiti takšnih padcev, kot smo si jih. Ustvarjati moramo čim več pritiska, sprožiti čim več strelov. Verjamem, da nam bo uspelo. Zaupam v našo ekipo," je po porazu dejal kapetan Kopitar.

Časa za regeneracijo ne bo prav veliko, saj ga s soigralci že v noči na soboto po slovenskem času čaka novo srečanje. Gostovali bodo pri Ottawi.

5. San Jose Sharks   14     -    16
  6. Minnesota Wild    12     -    15