1. 2. 2010,
6.53

Ponedeljek, 1. 2. 2010, 6.53

Kopitar podal pri šesti zaporedni zmagi Kraljev

V noči na ponedeljek so v severnoameriški hokejski ligi NHL odigrali šest tekem. Anže Kopitar je pri šesti zaporedni zmagi Los Angelesa prispeval podajo. Kralji so bili s 3:1 boljši od New Jerseyja.

Kralji so s petimi zaporednimi zmagami v gosteh podrli tudi moštveni rekord. Glavni strateg Kingsov ni skoparil s pohvalami na račun svojih hokejistov: "Dobiti pet tekem v gosteh v tem ključnem obdobju v letu, ko vsi igrajo na vse ali nič, to res ni mačji kašelj. Prav ta tekma je v celoti pokazala, kakšno moštvo postajamo. Imamo velik karakter, veliko srce in nikoli ne obupamo. Kazalo je že, da nam je priložnost obrnila hrbet, vendar pa so fantje pritisnili in našli način, kako zadeve obrniti sebi v prid. To je res nekaj velikega."

Igralci Los Angeles Kings postajajo mojstri preobratov. Po vodstvu Vragov z 2:0, za domače sta v prvi in na začetku druge tretjine zadela John Oduya in Travis Zajac, so Kralji nadoknadili zamujeno ter nasuli domačim tri zadetke. Devetindvajset sekund pred koncem druge tretjine je razliko na 1:3 zmanjšal Michal Handzuš, nato pa je sledila sijajna tretja tretjina, ko so Kralji v zaključnih trenutkih tekme 1:46 minute pred koncem slavili na krilih Wayna Simmondsa in Drewa Doughtyja, ki je s pomočjo Kopitarjeve podaje ob številčni premoči Kraljev na ledu zadel 27,3 sekunde pred koncem.

V vratih se je znova izkazal čuvaj ameriških olimpijskih vrat Jonathan Quick s 26 obrambami. "Ne vem, če nam je ostalo še kaj moči. Če govorim v svojem imenu; bil sem precej utrujen, saj se je poznala dolga turneja v gosteh," je po veliki zmagi dejal Hrušičan Kopitar, ki je vpisal svojo že deveto točko na zadnjih petih tekmah.

V ponovitvi finala boljši Pingvini

Aktualni prvaki Pittsburgh Penguins so dve točki pred domačimi navijači iztržili šele po kazenskih strelih z 2:1. Šlo je za prvo tekmo Rdečih kril in Pingvinov po lanskem finalu končnice prvenstva.

Hokejisti Washington Capitals so premagali Tampa Bay Lightning s 3:2 ter izenačili moštveni rekord desetih zaporednih zmag izpred 26 let, dvakratni zaporedni MVP prvenstva Rus Aleks Ovečkin je na tekmi zadel svoj 35. gol v sezoni in je drugi najboljši stlec lige, Kopitar pa je na 15. mestu kot najučinkovitejši igralec svojega moštva.

Moštvo Florida Panthers je bilo doma boljše od New York Islanders z 2:0. Tomaš Vokoun je s 33 obrambami vpisal svoj sedmi "shutout" v sezoni. Hokejisti Dallas Stars so na domačem ledu klonili proti Phoenix Coyotes z 2:4, tudi ekipa Colorado Avalanche je bila na domačem ledu slabša od moštva New York Rangers z 1:3. Marian Gaborik je bil razred zase, ko je vpisal svoj deseti "hat trick" v karieri.

Liga NHL, 31. januar:

Pittsburgh Penguins : Detroit Red Wings 2:1* Crosby; Cleary

Washington Capitals : Tampa Bay Lightning 3:2 Backstrom, Laich, Ovečkin; St. Louis, Stamkos

Florida Panthers : New York Islanders 2:0 Ballard, Leopold

New Jersey Devils : Los Angeles Kings 2:3 Oduya, Zajac; Doughty, Handzus, Simmonds, Kopitar podaja

Dallas Stars : Phoenix Coyotes 2:4 Frunnstrom, Ott; Doan, Mueller, Vrbata, Yandle

Colorado Avalanche : New York Rangers 1:3 McLeod; Gaborik 3