Thermometer Blue 0,23

NHL San Jose Sharks Pittsburgh Penguins

Torek, 31. 5. 2016, 7.03

Pingvini so se izmuznili Morskim psom

Hokejisti Pittsburgh Penguins so na prvi tekmi velikega finala lige NHL ob koncu rednega dela zadeli zmagoviti gol.

Junak tekme je v 58. minuti tekme postal Nick Bonino, ki je zadel za zmago s 3:2, hokejisti Pittsburgh Penguins pa so tako proti San Jose Sharks povedli v skupnih zmagah z 1:0.

Bryan Rust je gostitelje povedel v vodstvo v 13. minuti, le 62 sekund kasneje je Conor Sheary poskrbel za 2:0. Gostje iz Kalifornije, ki so prvič v 25-letni zgodovini kluba prišli do finala, so v srednji tretjini z goloma Tomasa Hertla v 24. in Patricka Marleauja v 39. minuti izenačili.

Za veselje 19.000 gledalcev v razprodani dvorani je poskrbel Nick Bonino, ki je pozno, v 58. minuti, poskrbel za zmagoviti gol.

Druga tekma za Stanleyjev pokal 2015/16 bo na sporedu v sredo, prav tako v Pittsburghu.