14.17

Sobota, 15. 12. 2007, 14.17

Jesenice po kazenskih strelih

Dvoboj večnih rivalov, Zavarovalnice Maribora Olimpije in Acroni Jesenic, so šele po kazenskih strelih dobili ''železarji''.

Izid prvega večnega derbija sezone tako sicer ni zadovoljil ljubljanskih navijačev, ki so spet napolnili dvorano Tivoli, a trenerja s prikazanim nista nezadovoljna, odločala je pač "loterija" kazenskih strelov. Prav tako kot v Ljubljani, so kazenski streli o zmagovalcu odločali na Dunaju, kjer so bili uspešnejši gostje iz Linza. Že v prvi minuti podaljška je Michael Craig zadel za zmago KAC-a nad ekipo Red Bulla iz Salzburga. Pasut VSV je po zaostanku po prvi tretjini pripravil preobrat v nadaljevanju in prepričljivo zmagal s 5:2, Alba pa je morala priznati poraz tokrat boljši ekipi iz Gradca.

Liga EBEL, 6. krog:

ZM Olimpija : Acroni Jesenice 1:2* (0:1, 1:0, 0:0) Avgustinčič 28.; Bekar 7.

Alba Volan : Graz 99ers 3:5 (2:3, 0:1, 1:1) Tokaji 5. Kovacs 18., Horvath 41.; Guillet 7., 28., 54., Jan 8., Day 16.

Red Bull Salzburg : KAC 3:4** (1:1, 1:0, 1:2; 0:1) Kalt 4., 34., Welser 52.; Norris 11., 42., Schuller 43., Craig 61.

Pasut VSV : Innsbruck 5:2 (1:2, 1:0, 3:0) Scoville 18., Raffl 24., Bousquet 45., Kaspitz 47., Elick 54.; Helfer 9., Unterluggauer 12.

Vienna Capitals : Liwest Linz 1:2* (0:0, 1:1, 0:0) Latusa 22.; Tiley 28.