6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,30

Jan Muršak liga KHL CSKA Moskva

Torek, 29. 3. 2016, 11.31

Muršakovi niso ponovili bolečega lanskega scenarija in z metlo zadrsali v finale

Hokejisti CSKA Moskva | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti moskovskega CSKA so v ponedeljek v konferenčnem finalu še četrtič premagali aktualnega prvaka SKA (2:1) in se brez izgubljene tekme uvrstili v veliki finale Kontinentalne hokejske lige.

Res hitro so ruski prvaki iz Moskve opravili svojo nalogo na predzadnji stopnici končnice lige KHL. Člani CSKA, ki jim zaradi poškodbe to sezono ne bo več mogel pomagati Jan Muršak, so se v veliki finale uvrstili na najhitrejši mogoči način.

V ponovitvi lanskega konferenčnega finala, v katerem so proti klubu SKA iz Sankt Peterburga vodili že s 3:0 v zmagah, nato pa po prvovrstnem preobratu izpadli s 3:4 v zmagah, niso dovolili niti najmanjšega približka črnemu scenariju. Prvake, od katerih naj bi se poslovil Ilja Kovalčuk, so odpravili s 4:0 v zmagah.

Serijo so odprli z domačo zmago s 3:0, naslednje tri tekme pa so dobili z zadetkom razlike (3:2, 1:0 v tretjem podaljšku in 2:1 v prvem podaljšku). Najbolj vroče je bilo na tretjem srečanju, na katerem sta moštvi odigrali skoraj dve tekmi, saj je zmagovalec postal znan šele v 112. minuti, ko je zmagoviti zadetek dosegel Geoff Platt. V ponedeljek so v gosteh odigrali še zadnje srečanje v seriji, ki ga je v drugi minuti podaljšane igre odločil Sergej Andronov.

CSKA bo cilj sezone – osvojitev Gagarinovega pokala – poskušal uresničiti proti zmagovalcu drugega para, v katerem prvak sezone 2013/14 Metallurg Magnitogrosk proti Salavat Julajev Ufa vodi z 2:1 v zmagah.

Rezultati konferenčnega finala zahodne konference (CSKA : SKA 4:0 v zmagah):

CSKA Moskva : SKA Sankt Peterburg 3:0

Ljubimov 11., Da Costa 30. (PP), Kugrjšev 60. (EN)

CSKA Moskva : SKA Sankt Peterburg 3:2

Platt 44. (PP), 53., Radulov 57. (PP); Moses 30., Koskiranta 49. (SH)

SKA Sankt Peterburg : CSKA Moskva 0:1*