12.56

liga prvakov liga prvakov Edo Terglav Grenoble Boštjan Goličič

Četrtek, 27. 8. 2015, 12.56

Gregorc in Kristan ostajata prikovana na dno

Nedeljski večer se ni končal po željah slovenskega branilca in vratarja Pardubic, ki so tesno, z 2:3 izgubile proti Färjestadu. Že v soboto trije porazi slovenskih predstavnikov.

Na Češkem, kjer je moštvo slovenskih legionarjev gostilo švedskega elitnoligaša Färjestad, se obračun ni razpletel po željah gledalcev. Ti so glavnino zadetkov videli v zadnjih desetih minutah tekme, ko so padli kar štirje. Blaž Gregorc je v 51. minuti podal za izenačenje na 1:1, a so gostje takoj odgovorili z vodstvom. Pardubice so pet minut pred koncem spet izenačile, Švedi pa so v 58. minuti zabili zadetek za pomembno zmago in s seboj odpeljali velike tri točke. Robert Kristan je branil vso tekmo in bil pri svojem delu 87,5-odstotno zanesljiv. Čehi po dveh tekmah z nič točkami ostajajo na zadnjem mestu skupine.

Slovenski branilec Klemen Pretnar in soigralci Dunaja bodo zagotovo obžalovali zadnje pol minute obračuna z nemškim prvoligašem Krefeldom. Pol minute pred koncem so namreč vodili z 2:1, a je Daniel Pietta izsilil podaljšek, v katerem zadetkov ni bilo, tako da je o zmagovalcu odločala loterija. Po kazenskih strelih so se prve zmage veselili Nemci. Dunajčani so po odigranih dveh tekmah na tretjem mestu, a so še v igri za napredovanje v 1/16 finala.

Nasprotno velja za Gap Boštjana Goličiča in Grenoble Eda Terglava, ki sta po treh tekmah z ničlo prikovana na dno skupinske lestvice. Gap je v petek z 1:6 izgubil proti nemškemu prvoligašu Berlinu, Grenoble pa je z 2:4 priznal premoč članu finske elitne lige Blues Espoo.