21. 12. 2007,
8.49

Petek, 21. 12. 2007, 8.49

Gaborik zadel kar petkrat

V noči na petek je imel v ligi NHL svoj večer slovaški hokejist Marian Gaborik, ki je v dresu Minnesote moštvu New York Rangers zabil kar pet zadetkov.

Omenjeni dosežek je nazadnje uspel Rusu Sergeju Fedorovu pred enajstimi leti. Svojega večera pa nista imeli najboljši ekipi v ligi Ottawa in Detroit.

Marian Gaborik je po enajstih letih znova postavil nov mejnik v ligi NHL, potem ko je na srečanju Minnesote Wild in New York Rangersov dosegel kar pet golov. Sicer so gostitelji iz Minnesote slavili zmago s 6:3. Nazadnje je podobna predstava uspela Sergeju Fedorovu, ki je 26. decembra 1996 v dresu Detroita proti Washingtonu po podaljšku zbral prav tako pet golov. V rednem delu je bil s petimi goli na eni tekmi nazadnje uspešen Mario Lemieux (26. marca 1996). Gaborik je tokrat lepo razporedil svoje moči. Zadel je v prvi tretjini, nato je bil dvakrat uspešen v drugi, tudi v zadnji tretjini se je izkazal z dvema zadetkoma. Doslej še noben igralec Minnesote na eni tekmi ni dosegel več kot štiri gole. K poplavi golov je Gaborik dodal še podajo in tako vknjižil rekordnih šest točk v karieri. Za New York so se med strelce vpisali Michal Rozsival, Martin Straka in Nigel Dawes.

Liga NHL, 20. december:

Boston : Pittsburgh 4:5 ** Sturm, Axelsson, Nokelainen, Wideman; Christensen 3, Malkin 2, Crosby

Washington : Montreal 2:5 Backstrom, Semin; Latendresse 2, Plekanec, Kastsitsin, Streit

Atlanta : Ottawa 3:2 Boulton, Kovalčuk, White; Spezza, Alfredsson

Tampa : Toronto 2:1 Ward, Lecavalier; Stajan

Florida : Carolina 5:4 Dvorak, Jokinen, Stumpel, Weiss, McLean; Ladd, Cole, Stillman, Whitney

Minnesota : NY Rangers 6:3 Gaborik 5, Bouchard; Rozsival, Straka, Dawes

Vancouver : Dallas 3:2 D. Sedin 2, Raymond; Jokinen, Miettinen

San Jose : Phoenix 2:3 * Mitchell, Roenick; York, Doan, Mueller

St. Louis : Detroit 3:2 Boyes, Thachuk, Stempniak; Filppula, Miettinen