22.03

8 let, 3 mesece

Sreda, 14. 12. 2011, 22.03

E. Pance: Tekmo začeli premalo samozavestni

Slovenija se je na prvi pripravljalni tekmi v dvorani Tivoli zoperstavila Švici, stalni članici elitne zasedbe, se dobro borila in na koncu priznala premoč pri izvajanju kazenskih strelov (1:2).

Eric Pance, igralec Slovenije: ''V prvo tretjino smo šli premalo samozavestni, Švicarji so bili boljši, v drugi in tretji tretjini pa igrali samozavestnejše, si ustvarili priložnosti, vendar pa plošček ni želel v mrežo nasprotnika. Ob igralcu več nam je uspelo izenačiti, kar je dober znak za naprej. Na koncu pa so odločili kazenski streli.''

Rok Tičar, igralec Slovenije: ''Takšne nasprotnike smo si želeli že pred zadnjim svetovnim prvenstvo, sedaj pa smo jih tudi dobili. Švica je na papirju boljši nasprotnik, ko pa se je tekma začela, smo bili enakovredni. V prvi tretjini smo bili še nekoliko izgubljeno, nato pa stopnjevali ritem in bili proti koncu vedno boljši. Uspelo nam je izenačiti, na koncu pa je odločila 'loterija'.''

Matjaž Kopitar, selektor Slovenije: ''Zadovoljen sem s tem, da smo iz tretjine v tretjino igrali boljše. Na začetku je bilo preveč nervoze zaradi domačega ledu. Fantje so nekaj časa rabili za adaptacijo. Poraz po kazenskih strelih ni tragičen, tako da smo lahko zadovoljni.''